Yerli Dizi

Çağatay Ulusoy’un oynayacağı Netflix’in ilk Türk dizisinden yeni detaylar

Netflix, diziseverlere daha önceden duyurduğu  ilk Türk orijinal dizisinin çekimlerine bugün başladığını açıkladı.  Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizide Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş gibi oyuncular da rol alıyor. Dizinin yapımcısı ise bilindik bir isim…

Binnur Karaevli tarafından hayata geçirilen dizinin yapımcılığını ise Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor. Netflix’in ilk Türk projesi olan dizi bir süper kahraman hikayesini anlatıyor.  10 bölümlük dizinin bu yılın ikinci yarısında gösterime gireceği öğrenildi.

Fantastik drama türündeki dizinin yönetmen koltuğunda Can Evrenol oturuyor. Dizinin görüntü yönetmenliği ise aldığı ödüllerle dikkat çeken  Gökhan Tiryaki  üstleniyor. Görsel efektlerini Gradient Effect’in üstleneceği dizinin prodüksiyon tasarımı ise Deniz Göktürk’e emanet.

Dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın serüvenini anlatıyor. Hikayenin başında Doğu ve Batı’nın birleştiği 15 milyonluk şehirde sıradan bir genç olarak hayatını sürdüren Hakan kahraman olmaktan çok uzaktır. Ancak şehrinin tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altında olduğunu öğrendiğinde onları durdurmaktan başka çaresi kalmaz. Hem henüz hazır olmadığı hem de kabul etmek istemediği bir görevle karşı karşıya olan Hakan, kaderindeki son muhafız olma vazifesini yerine getirebilecek mi?

Çağatay Ulusoy’un İstanbul’un son muhafızı Hakan’ı canlandırdığı dizide, Faysal rolünde Hakan’ın imrendiği başarılı bir iş adamı olarak Okan Yalabık’ı izleyeceğiz. Ayça Ayşin Turan, Faysal’ın şirketlerinde yönetici olarak çalışan, aynı zamanda Hakan’ın ilgi duyduğu Leyla karakterini canlandırırken, Hakan’ın sırdaşı Zeynep’e Hazar Ergüçlü hayat verecek. Mehmet Kurtuluş ise Faysal’ın sağ kolu Mazhar olarak ekranda olacak.

Netflix Hakkında

Netflix, 190’dan fazla ülkede 117 milyonun üzerinde üyesinin günde 140 milyon saatten fazla dizi ve film izlediği, üyelerine orijinal diziler, belgeseller ve sinema filmleri sunan dünyanın lider internet eğlence hizmetidir. Üyeler içerikleri istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı cihazların hemen hemen tamamında izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

O3 Medya hakkında

Türkiye içerik pazarının lider prodüksiyon şirketlerinden O3 Medya, bugüne kadar farklı türlerde pek çok başarılı TV dizisini hayata geçirdi. Türkiye eğlence drama sektörünün önemli isimlerini kadrosunda barındıran O3 Medya’nın vizyonu; diğer ülke pazarlarına yayılmak, Türk dizilerindeki çıta ve kaliteyi daha da yükseltebilmek. Türkiye’de prime-time’ın başarılı dizilerinden Vatanım Sensin ve İstanbullu Gelin’in yapımcısı olan O3 Medya şu sıralar Türkiye’nin en büyük dönem dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi’ nin de pre-prodüksiyon aşamasında.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu