Magazin

Çağla Şıkel kendisine hakaret eden Arto’yu affetmedi

Çağla Şıkel, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden Arto’dan şikayetçi olmuştu. Adliyelik olan ikili ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Şıkel hakkında, “Televizyonda vücudunu 70 milyona göstermemeyi öğren, insan adaplı olur. Hadsiz! Hayırdır paraya mı ihtiyacın var, pislik” diyen Arto, sözlerinin ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu savundu. Şıkel’in uzlaşmayı kabul etmemesi üzerine Arto’ya ceza verildi..

Çağla Şıkel, kendisine sosyal medya üzerinden ağır hakaretlerde bulunan, sinkaflı küfürler eden şarkıcı Arto hakkında şikayette bulunmuştu..

Ünlü manken, Arto’nun sosyal medya hesabından “Televizyonda vücudunu 70 milyona göstermemeyi öğrensin, insan adaplı olur! Hadsiz, her haltı ye, ‘Ben evliyim, benim çocuğum var’ de… Hayırdır paraya mı ihtiyacın var, aç mı kaldın pislik, çalıştığın yerler paranı vermiyor mu?’ şeklindeki paylaşımlarıyla kendisine hakaret ettiğini ifade etmişti.

Şıkel’in şikayeti sonrası açılan davada Arto’nun 2.5 yıla kadar hapsi istenmişti. Geçtiğimiz günlerde İstabul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada karar çıktı.

Mahkeme Arto’yu ünlü mankene yönelik ağır hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle 78 gün adli para cezasına çarptırdı. Ceza, günlüğü 20 liradan bin 560 lira olarak hesaplandı.

UZLAŞMAYI KABUL ETMEDİ

Arto, ifadesinde; Çağla Şıkel’i iş ve sosyal hayatında tanıdığını, bahsi geçen paylaşımın kendisine ait olduğunu, ancak ifade özgürlüğü adı altında paylaşımda bulunduğunu ve suçlamayı kabul etmediğini söyledi.Taraflar, uzlaştırmaya yönlendirildi fakat kendisine yapılan hakareti kabul etmeyen Şıkel, uzlaşmayı reddetti..

.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu