Magazin

Çağla Şıkel’in başı vergi kaçırdığı gerekçesiyle Maliye ile dertte

Maliye, ünlü sunucu Çağla Şıkel’den şikayetçi oldu. Maliye’nin 2013 yılında sahte fatura kullanıp vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Çağla Şıkel’den şikayetçi olduğu bildiriliyor. Şıkel hakkında 3 ila 5 yıl hapis cezası istendiği öğrenildi.

MUHASEBECİ KAYIP

Sabah gazetesinin haberine göre; İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Beşiktaş Vergi Müdürlüğü müfettişleri, 27 Ekim’de ‘bağımsız manken ve modellerin faaliyeti’ kapsamında çalışan Çağla Şıkel’i denetledi. Yapılan denetimde, 2013 yılında muhtelif firmalar tarafından düzenlenen ve gerçek dışı, satışa dayanmayan sahte faturalara rastlandı.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA İHBAR EDİLDİ

Çağla Şıkel’in söz konusu faturaları gider hesabında gösterip vergi ödemelerinde usulsüzlük yaptığı tespit edildi. Müfettişler hemen konuyla ilgili rapor hazırladı. Raporla birlikte sahte faturaların asıllarına el konularak, durum İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihbar edildi. Vergi kaçırdığı gerekçesiyle Şıkel’e dava açıldı. Şıkel’in 3 ila 5 yıl hapsi isteniyor.

MUHASEBECİSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

Şıkel, bir süre önce yüklü miktarda vergi cezası gelince 1 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenmiş, o dönem çalıştığı muhasebecinin kendisini dolandırdığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Muhasebeci Erdal D.’nin arandığı haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu