Magazin

Çağla Şikel’in ‘canlı yayında frikik’ davasında şaşırtan karar!

Çağla Şikel, Show TV ekranlarında yayınlanan Her Şey Dahil adlı programın canlı yayınında talihsiz bir kaza yaşamıştı. Şikel, yaşadığı talihsizlik için “Kurgu” diyen Erol Köse’ye açtığı tazminat davasında karar çıktı.

Canlı yayında kaza sonucu görünen göğsünü mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik AŞ’ye dava açan Şikel, davayı kazanmıştı. Ünlü manken bu kazanın reyting amaçlı bir kurgu olduğunu iddia eden Erol Köse’ye açtığı davayı kaybetti.

EROL KÖSE “BU BİR KURGUDUR” DEMİŞTİ

Canlı yayında Çağla Şikel’in başına gelen olay, 30 Eylül 2014’te Erol Köse tarafından “Bu bir kurgudur. Programın PR’dır. Herkesin reytinge ihtiyacı var” şeklinde yorumlanmıştı.

Şikel’in avukatı ise “Şıkel’in bu görüntüyü vermek yönünde bir kasıt ve iradesi yoktur. Köse’nin açıklamaları, Şikel’in kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı için 20 bin lira manevi tazminat talep ediyoruz” dedi.

“ŞİKEL, CANLI YAYINDA KAZA OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMELİDİR”

Erol Köse’nin avukatı Şikel’in avukatına, “Şikel canlı yayında canlı yayın kazası olabilme ihtimalini düşünmek zorundadır. Buna göre giyinmek ve frikik vermemek için dikkatli davranmak zorundadır. Kendi hareketleriyle göğsünün açılmasına neden olduğuna göre, önlem almaması nedeniyle zaten kastı mevcuttur. Köse’nin, Şıkel’in kişilik haklarına saldırıyla ilgili bir kastı olmadığından davanın reddini istiyoruz” şeklinde cevap verdi.

MAHKEME ŞİKEL’İN TAZMİNAT TALEBİNİ REDDETTİ

Davanın karar duruşmasına Çağla Şıkel’in avukatı katılmadı. Köse’nin avukatı da mahkemeye sunulan delillerin Köse’yle ilgili olmadığını, Şıkel’in görüntülerini yayımlayan kuruluşlarla ilgili olduğunu belirtti. Mahkeme Şikel’in açtığı tazminat davasını reddetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu