Medya

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu’ndan Aleyna Tilki açıklaması…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 yaşındaki genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin gece kulüplerinde çalışması konusunda ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 18 yaşının altındaki gençlerin alkollü mekanlarda çalışmasının yasak olduğunu vurguladı. Müezzinoğlu, bunun denetimi ve cezalandırılmasının, bakanlığının sorumluluğunda bulunduğunu belirtti.

“ALEYNA TİLKİ’Yİ ÇALIŞTIRAN İŞ YERİ HAKKINDA CEZAİ MÜEYYİDELER UYGULANDI”

Müezzinoğlu, “Aleyna Tilki’yi alkollü bir mekanda çalıştıran iş yeri sahibi açısından gerekli cezai müeyyideler uygulandı. Bakanlığımızca bu anlamda alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takip var ve gerekenler yapılıyor.” diye konuştu.

“BUNDAN BİR EĞLENCE DEĞİL, VİCDAN SIZLATAN BİR RAHATSIZLIK HİSSEDİLMELİDİR”

Müezzinoğlu, asıl vurgulamak istediği ve vicdanını da rahatsız eden başka bir nokta olduğunu söyleyeyerek açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu mekana, bu ülkenin neticede dünyayı gören, belirli imkanları olan, bana göre belirli bir eğitimi de almış insanları geliyor. Bu kişilerin, 16 yaşındaki bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından ‘haz duyan’ bir duruşa isyan etmeleri lazım. Önce o mekanın sahibi isyan etmeli, onlar müdahale etmeli. Hiçbir şey yapamıyorsan bakanlığı ara, ALO 170, bu kadar. Hepimizin o yaşta kızı var, yakını var. Bundan bir eğlence değil, onu görünce kendi vicdanını sızlatan bir rahatsızlık hissedilmelidir. O mekandaki vicdan, esasında bizim cezamızdan çok daha ağır cezayı, o kuruma hissettirebilmeli.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu