OyunTeknoloji

Call of Duty oyununun yeni kahramanları YPG/PKK’lı teröristler

Call of Duty isimli bilgisayar oyununun yapımcısından skandal hamle… Bu kez oyunun yeni çıkacak versiyonunun kahramanları YPG’li teröristler oldu. Oyunun senaryosunda PKK/YPG’li bir kadın teröristin sözde verdiği mücadele konu ediniyor. Hikayenin yazarı Taylor Kurosaki skandal açıklamasında senaryoyu oluştururken YPG’den ilham aldığını ifade etti.

CALL OF DUTY OYUNUNUN KAHRAMANLARI TERÖRİST

Son gelişmeyle milyonlarca insanın saatlerini harcadığı oyunlardan birisi olan Call of Duty ile ilgili oyunun siyasi amaçlarla kullanıldığı yorumları yapılıyor.

Oyundaki yeni kahramanların terörist örgütlerinden seçilmesi bu alanda subliminal mesaj kaygısı vermeye yönelik bir hamle olarak değerlendirilirken hedefte çocuk ve gençlerin olması gözlerden kaçmıyor.

Call of Duty: Modern Warfare isimli oyunda PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG ve bögede provokatif eylemler yapan Beyaz Baretliler birer kahraman olarak gösteriliyor.

ABD’NİN TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALAN OYUNU

Oyunun yeni versiyonundaki skandal bununla da sınırlı değil. Oyunda Türkiye’nin Astana ortağı Rusya da hedef alınıyor.

CALL OF DUTY’NİN KAHRAMANI BİR YPG’Lİ TERÖRİST

Oyunda Farah Karim adlı kadın bir terörist mağdur olarak gösteriliyor. Oyunun senaryosunun yazarı YPG’nin kadın kolu YPJ üyesi Farah Karim’in hikayesini anlattı. Yazar Taylor Kurosaki, kadının bölgede Rus askerlerden korktuğunu ifade etti. Yazar, Amerika tarafından desteklenen PYD/YPG’lilerden ilham aldığını söyledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu