Televizyon

Can Ataklı’nın provokatif sözleri Savcı Sayan’ı çileden çıkardı!

MEDYABEY-HABER/ANALİZ

TGRT Haber’de Sami Dadağlıoğlu’nun moderatörlüğünde yeni başlayan “Yüzde 100 Gündem” adlı siyaset-tartışma programında Can Ataklı ve Savcı Sayan gerginliği yaşandı. Savcı Sayan’ın Ataklı’ya “ABD’ye neden laf etmiyorsunuz” yolundaki çıkışıyla Can Ataklı, canlı yayında soğuk kanlılığını kaybedince olanlar oldu.

Can Ataklı, peş peşe sarfetmemesi gereken provokatif ifadeler kullanınca Savcı Sayan’ın da kendisini kaybetmesi uzun sürmedi. Savcı Sayan, Ataklı’ya “aptal”, “dilini koparırım” gibi ifadelerle yüklendi.

Konuyu Korkusuz gazetesinde dile getiren Can Ataklı, yazısında “bir TV tartışma programında bir kişinin ağır hakaretlerine ve en sonunda da ‘can güvenliğimi’ hedef alan garip bir tehdide maruz kaldım.” diye yazdı.

Can Ataklı, yazısının devamında şunları yazdı:

 

“Söz programa Ankara’dan katlan Savcı Sayan’a gelince “Can Ataklı’nın neden Amerika’ya laf söyleyemediğini anlamakta zorluk çekiyorum” dedi. Ne böyle bir şey söylemişim ne de bunu ima etmişim. Doğal olarak tepki gösterdim ve “Yapmayın ama bu ucuzluğu, bakın burada herkes belli bir kalite içinde konuştu, siz de kaliteye gelin” dedim.

Bunu dememle birlikte Savcı Sayan adeta kendinden geçti. Benim için “aptal, geri zekalı, Türkiye senin ne olduğunu biliyor” gibi lafları öfkeyle söyledikten sonra “Can Ataklı’nın Müslümanlara ve Tayyip Erdoğan’a olan kinini de herkes biliyor” demez mi? Savcı Sayan en sonunda da “Eğer orada olsaydım senin dilini koparırdım, geri zekalı” diye bağırdıktan sonra “Ama sana haddini bildireceğim” tehdidini de savurdu. Bütün bunları son derece sakin biçimde, gülerek, hatta eğlenerek izledim.”

 

Aslında Can Ataklı yazısında kaydettiklerinin tersine Savcı Sayan’ı çileden çıkarmak için adeta elinden geleni ardına koymadı. Savcı Sayan’ı “kalite” olarak açıktan sorgulayıcı kelimeler kullandı. Ataklı, bunu üst üste yapınca Savcı Sayan, soğuk kanlılığını daha fazla koruyamadı.

Sonunda canlı yayında olanlar oldu. Savcı Sayan, Ataklı’ya ağır ifadeler kullandı. Olacakları sezen program konuğu Ahmet Kekeç, yayına da yansıyan sözlerinde Sami Dadağlıoğlu’ya “reklama gidin” diye uyarıda bulundu. Ama, Dadağlıoğlu yayını kesmeyince programda nahoş dakikalar yaşandı.

İşte, o anlar:


Savcı Sayan canlı yayında Can Ataklı’ya patladı paylaşan: beyazgazete

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu