GündemMedya

Can Dündar’a silahlı saldırı anı kameralara takıldı

Çağlayan Adliye Sarayı’nda görülen MİT Tırları davasında yargılanan Can Dündar’a adliye önünde silahlı saldırıya uğradı.Can Dündar’a silahlı saldırı! “Vatan haini diyerek 3 el ateş etti.

MİT TIR’ları haberi nedeniyle yargılanan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, mahkeme heyetinin verdiği ara sırasında, adliye önünde açıklama yaparken silahlı saldırıya uğradığı haber veriliyor.

Can Dündar’a iki el ateş edildiği ve NTV muhabiri Yağız Şenkal bacağından yaralandığı bildirildi.Kurşun muhabir Yağız Şenkal’ın bacağını sıyırdı. Saldırgan olay sonrasında adliye önünde hemen polislerce gözaltına alındı. Saldırgan, saldırı sırasında “Vatan haini” diye bağırdı.

SALDIRGAN SİVAS NÜFUSUNA KAYITLI MURAT ŞAHİN

Saldırgan 1976 Sivas nüfusuna kayıtlı Murat Şahin. Şahin’in silahlı yaralama suçundan sabıkalı olduğu öğrenildi.Murat Şahin’in uzun zamandır işsiz kaldıktan sonra yangın kapılarının montajında çalıştığı ve 2 bin lira ücret aldığı öğrenildi. İstanbul Gaziosmanpaşa’da kirada oturan Murat Şahin evli ve bir çocuk babası.

Can Dündar’dan saldırı sonrası açıklama yaptı.Cumhuriyet gazetesi Genel yayın Yönetmeni Can Dündar, saldırının bir gözdağı olduğunu ifade ederek “İyiyim bende bir şey yok. Mahkeme ara vermişti. Çıktığımızda böyle bir saldırı gerçekleşti. Nedir bilmiyorum. Sadece silahını bana yönelttiğini gördüm” diye konuştu. Saldırının doğrudan kendisine yönelik olduğunu ve saldırganı gördüğünü belirten Dündar, “Kim olduğunu bilmiyoruz sadece kimlerin hedef gösterdiğini biliyoruz. Kimlerin bizi hedef haline getirdiğini biliyoruz” diye konuştu.

İşte, kameralara yakalanan saldırı anı:

https://www.youtube.com/watch?v=TCXgCq9YAGo#action=share

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu