Gündem

Can Dündar’a “vatan haini” tepkisi… Neye uğradığını şaşırdı

Zürih Üniversitesi’nde bir panele katılan Can Dündar’a soru sormak isteyen Türk vatandaşı, saldırıya uğradı. Can Dündar’a sert ifadelerle yüklenen Murat Şahin isimli bir Türk’ün, bu çıkışı Can Dündar’ı ve salonda bulunanları şaşırttı. İsviçre’de Can Dündar’ın yüzüne karşı tepki vermesinin ardından, Dündar’a ‘Vatan haini’ diyen Mehmet Çek adlı bir Türk’ün daha görüntüleri ortaya çıktı. Can Dündar, iki vatansever tepkiyle neye uğradığını şaşırdı.

PANELDE ARBEDE

Hakkında yakalama kararı bulunan eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın, İsviçre’nin Zürih kentinde katıldığı panelde arbede yaşandı.

Zürih Üniversitesinde bir vakfın düzenlediği panelde konuşan Dündar’a soru sormak isteyen Mehmet Çek adlı Türk vatandaşına, İsviçreli moderatör izin vermedi.

https://www.youtube.com/watch?v=IXQqkOs0eFQ

“TÜRK HALKI SİZİN NASIL BİR ALÇAK, NASIL BİR VATAN HAİNİ….”

Duruma tepki gösteren Çek, “Sayın Dündar, bu topluluğu kandırabilirsiniz ama Türkiye halkı sizi tanıyor, Türkiye halkı sizi biliyor, nasıl bir alçak, nasıl bir vatan haini olduğunu biliyor.” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=9DJs0Vd9abg

SALDIRIYA UĞRADI

Sözlerini tamamlayamadan bir grup tarafından fiziki saldırıya uğrayan Çek, salonda yaşanan arbedenin ardından bazı Türk vatandaşlarının araya girmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Çek, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, “Panelde basın özgürlüğü konuşuldu ama soru sormam engellendi. Sonrasında, salonda bulunan terör örgütleri PKK ve FETÖ taraftarlarınca saldırıya uğradım. Avrupa’da Türkiye aleyhinde konuşmak serbest ama lehine konuşmak yasak. Böyle özgürlük olmaz.” diye konuştu.

Öte yandan, paneli sessizce takip eden bazı Türk vatandaşlarının saldırı sonrası Dündar’ın yanına giderek, “Siz vatan hainisiniz.” dediği görüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=CxSBFeV2f8E

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu