Medya

Candaş Tolga Işık’tan Prof.Dr. Ercüment Ovalı’ya destek…”Ercüment Hoca’ya Şeyma muamelesi yapmayın!”

Posta yazarı Candaş Tolga Işık, yaptığı bilimsel çalışmaları ve sonuçlarını sosyal medyada paylaşarak herkesin tepkisini çeken Ercüment Ovalı’ya destek çıktı. Posta yazarı, Ovalı’ya kendisinin de kızdığını fakat linç edilmeyi hak etmediğini kaydetti.

ERCÜMENT OVALI’NIN LİNÇ EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüs ile ilgili ilacı bulduklarını sosyal medyada paylaşınca önce ciddi destek gördü ardından linç edildi.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımın hata olduğunu ifade eden Posta yazarı Candaş Tolga Işık, Ercüment hocaya yapılan Şeyma muamelesine de kızdı.

İşte o ifadeler:

Oytun Erbaş, Canan Karatay, Mehmet Öz derken salgında bu kez okların hedefinde bir başka hekim var: Ercüment Ovalı. Ercüment Hoca’nın sosyal medya merakı başta Sağlık Bakanı olmak üzere bilim çevrelerinden büyük tepki gördü. Özellikle ağzından çıkan her kelime milyonlarca insan tarafından umutla takip edilen Ercüment Hoca gibi saygın bilim insanlarının, toplumla iletişim halindeyken çok daha dikkatli olmaları şart.

Bu yüzden Ovalı’ya yönelik eleştirilerin gerekçesine kimse itiraz edemez. Ne yalan söyleyeyim ilk duyduğumda “Bu adam ne yapıyor” diye kızarak zehir zemberek birkaç cümle de ben yazdım. Ancak sonra içime sinmedi, kendi kendime, “Bir dakika yahu, yavaş” dedim. Tüm yazdıklarımı sildim. Niye mi?

Ercüment Ovalı, milyonlarca insanın sıcak evlerinde güvenle ve huzurla oturduğu şu günlerde kliniklerinde arkadaşlarıyla hastalığa çare bulmak için çabalayan bir bilim insanı. Bütün derdi yaşadığı vatanına, milletine faydalı bir iş yapmak. Hatalı bir paylaşımı yüzünden kariyeriyle, dünyaya ve ülkesine duyarlılığıyla saygınlık kazanmış bir bilim insanına Şeyma muamelesi yapıp linç edilmesine kimsenin gönlü razı gelmemeli.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu