Yerli Dizi

Caner-Berke çifti Esra Erol’un başını mı yakacak?

Herşey müzmin bekar Caner’in Esra Erol’da programına katılmasıyla başladı. Caner sezon boyunca birkaç talibiyle ciddi düşünmüş onlarca talibini ise geri çevirmişti. Onun maço tavırları, kıskançlığı bile bir zamanların tv fenomeni olmasının da etkisiyle seyirci tarafından benimsendi. Ve sezon sonuna doğru Esra Erol bombayı patlatarak canlı yayında Caner’e damatlık gelin adayı Berke’ye de gelinlik giydirerek çifti evlendirdi. Programın tatile girmesinin üzerinden çok geçmeden Caner sosyal medyadan yalnızlığını mutsuzluğunu paylaşmaya başladı. Berke gelin evi terk etmişti bile…

Geçtiğimiz sezon sonuna doğru RTÜK izdivaç programlarının yayından kaldırılacağını açıklamıştı. Herkes izdivaç sunucularının nasıl bir projede yer alacağını merak ederken konu dönüp dolaşıp küsleri barıştırmaya ve adli vakaları çözmeye dayanmıştı. Bu tür programlar da RTÜK listesinde magazin/eğlence değil haber/bilgi kategorisinde yer alıyordu. Yani sorun çözülmüştü.

İşte tam o noktada çiçeği burnunda yeni evli çift, üstelik Umre’ye de gidip gelmeleri, dehşet uyumlu olmaları ile göz dolduran Caner-Berke çiftinin ayrılığı ister istemez kafalarda soru işareti oluşturmuştu. Bu yeni sezonun bir parçası olabilir miydi? Derken yeni sezon başladı… Esra Erol RTÜK’e farklı bir formatta yayın yapacağını bildirdi ve program yayınlanmaya başlandı. Ama o da ne?

Caner yine oradaydı ve Esra Erol ayrılan Caner ile Berke’yi barıştırmaya çalışıyordu… Tam da beklenilen gibi.. Konuyla ilgili olarak Esra Erol ve ATV için RTÜK’e başta rakip kanallar ve programcılar olmak üzere şikayet bildirileri yağdı.

Ünlü televizyon eleştirmeni Ali Eyüboğlu da durumu köşesine şöyle taşıdı: 

“İzdivaçlar yasaklanınca ne yapacağı en çok merak edilen isim Esra Erol’du. Erol, ATV’de yeni sezonu yeni formatla açtı, ama eleştiriler de başladı: RTÜK, izdivaçları, onlarla özdeşleşen isimleri ve barıştırma programlarını yasakladı, ama Esra Erol’un geçen sezon evlendirdiği Berke – Caner Toygar, barıştırma gerekçesiyle locada. Değişen bir şey yok Esra Erol’da.”

ATV VE ESRA EROL’U ŞİKAYET ETTİLER

Tatilde TV izlemediğim için Esra Erol’un yasağı ihlal edip – etmediğini bilmiyorum, ama şunu biliyorum: RTÜK’ün sözlü uyarısıyla evlilik ve barıştırma programlarını kaldıranlar kayıtsız kalmadı bu duruma… Evlilik ve barıştırma programlarından olan kanal yöneticileri, ATV ve Esra Erol’u şikayet etti RTÜK yönetimine… Sanıyorum RTÜK’ün yapacağı ilk toplantıda belli olur işin akıbeti!”

Şimdi gözler RTÜK’te. RTÜK’ün şikayetleri nasıl değerlendireceği merak konusu. Esra Erol yayına aynen mi devam edecek yoksa belirttiği gibi bir haber/bilgi programı olabilecek mi? Bekleyip görmek lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu