Yerli Dizi

Caner Taslaman, hakkında soruşturma açılan Nurettin Yıldız’a destek verdi

Sosyal medyada yaptığı açıklamalarla tepki alan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan soruşturma başlatıldı. Sosyal medyayı da hareketlendiren bu gelişmeden sonra Prof.Dr. Caner Taslaman, fikir olarak karşı olduğu Nurettin Yıldız hakkında açılan soruşturmanın iptal edilmesi gerektiğini savundu.

Nurettin Yıldız’ın kadınlara yönelik, tepki çeken ifadelerinden birisi de”Allah vur dediyse vardır bir hikmet” şeklindeki sözleriydi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca kadınların dövülmesine yönelik açıklamalar yapan Nurettin Yıldız hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlamasıyla resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

CANER TASLAMAN’DAN NURETTİN YILDIZ AÇIKLAMASI

Caner Taslaman, fikir olarak uyuşmazlık yaşadığı Nurettin Yıldız için açılan soruşturmaya itiraz etti. Konuyla ilgili itirazını sosyal medya hesabından paylaşan Taslaman, Yıldız’ı ilk eleştiren isimlerden biri olduğuna dikkat çekerek şuan Nurettin Yıldız’a haksızlık yapıldığını kaydetti.

Nurettin Yıldız’ın inançlarını  ifade ederken samimi olduğuna değinen Taslaman, Yıldız’ın eleştirilecek yönleri olduğu gibi övülecek yanları da olduğunu savundu.

İşte Caner Taslaman’ın Nurettin Yıldız hakkında açılan soruşturmayla ilgili yaptığı o açıklama:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu