Yaşam

Caner Taslaman’dan Avustralyalı senatörün kafasında yumurta kıran gence çağrı

Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen terör saldırısı sonrasında Müslümanları suçlayan açıklamalarıyla tepki çeken Avustralyalı bağımsız senatör Fraser Anning’e yumurta atarak protesto eden Will Collony’e destek yağıyor. Genç Collony’e bir destek de Prof. Dr. Caner Taslaman’dan geldi.

AVUSTRALYALI GENCE DESTEK YAĞDI

Bağımsız senatör Anning, terörizmi meşru göstermeye çalışan ırkçı açıklamaları nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu. Fraser Anning, tepki  çeken açıklamasında;”Toplumumuz içinde gerçekleştirilen her türlü şiddet eylemine karşıyım ve saldırganları kesinlikle kınıyorum, fakat bu tür bir saldırının savunulacak bir yanı olmasa da bugün gerçekleştirilen saldırı toplum içinde hem Avustralya’da hem Yeni Zelanda’da artan Müslüman nüfusuna karşı büyüyen korkunun bir göstergesidir. Her zamanki gibi sol görüşlü politikacılar ve medya bu saldırıyı silahlara yönelik yasalar ve aşırı milliyetçilik ile bağdaştıracaktır. Ancak, bu klişeleşmiş bir saçmalık. Bugün Yeni Zelanda sokaklarında yaşanan vahşetin nedeni radikal dincilere Yeni Zelanda’ya gelme izni veren ‘göçmen programı’dır.” ifadelerini kullandı.

Senatör Anning’in, Melbourne’de katıldığı kamuya açık etkinlik sırasında kafasına yumurta atan Collony, eyleminin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Collony, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Herkese desteği için teşekkür ederim. Bana ‘egg boy (yumurta çocuk)’ ismini verdiğinizi duydum.” ifadesini kullandı.

Avustralyalı ırkçı senatör kendisine yumurtalı protestoda bulunan gence tekme tokat saldırınca Collony, kendisisi savundu.

WILL’E FARKLI ÜLKELERDEN DESTEK GELDİ

Genç protestocu Will’in paylaşımı, kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Farklı ülkelerden çok sayıda kişi, Will’in paylaşımına “Teşekkürler kral”, “Süper kahraman”, “Teşekkürler Will, sen bütün Avustralyalıları temsil ettin” şeklinde yorumlar yaptı.

Soru soran basın mensuplarıyla konuştuğu sırada gerçekleşen olayda kafasına yumurta atılan Anning, 18 yaşından küçük olduğu tahmin edilen protestocuya tokatla karşılık verdi. Anning’in yakınındaki destekçileri protestocu genci yere yatırarak darp etmesi dikkatlerden kaçmadı.

CANER TASLAMAN’DAN DİKKAT ÇEKEN ÇAĞRI

Polisin ifadesini aldığı genç daha sonra serbest bırakılmıştı.

Öte yandan Caner Taslaman’dan konuyla ilgili ilginç bir açıklama geldi. Taslaman, sosyal medya Twitter hesabından Avustralyalı gence “helal olsun” dedi.

Taslaman dikkat çeken mesajında “Helal olsun bu çocuğa… Eğer birisi bu çocuğa ulaşabilirse, bu çocuğun olduğu yerden Türkiyeye geliş dönüş biletini ve beş yıldızlı bir otelde 10 gün kalışını kendi imkanlarımla karşılayacağım.”

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı