Yaşam

Çarşamba’ya kadar soğuklar devam edecek, hava durumu

Mart ayının son günlerine gelindiği halde, hava sıcaklıkları normalin altında seyretmeye devam ediyor. Bu durumun Çarşamba gününe kadar süreceği belirtiliyor. 28 Mart Pazartesi günü hava durumu bilgileri medyabey.com’da.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinde büyük bir bölümde yağışlar devam edecek. Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkari çevreleri ile Diyarbakır’ın doğu ilçelerinde kuvvetli olması ve yağış tipinin genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalarak, mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Rüzgarın genellikle kuzey yönlerde hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyılarında kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Batman, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır’ın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur; Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu