Yazarlarımız

Cehennem, Cennet ve Araf nerede?

Tüm dogmatik dinlerde var olan cennet, cehennem ve Araf’ın hakikatte mana sırrına gelin hep birlikte farklı bir perspektiften bakalım… Şimdi, hazır olun ve tüm bildiklerinizi unutun.Kalıplarınızı yıkmaya geldim!

Bir çok dogmatik dinlerde her zaman karşılaştığımız cennet ve cehennem ve Araf’ın manası aslında çok ama çok farklı bir hakikat içeriyor. Bu konuda bir çok şey duymuşsunuzdur. Burada yazacağım tespitim eminim ki hiç kimse tarafından düşünülmemiş ve hatta çoğunuzu derinden sarsacak türden olacak.

BAŞLIYORUZ….!

Bu tespitimi ilk 2007 yılında kendi çalışmalarımda yazmıştım ama bu tespitimi geniş kitlelere ulaştırma imkanım şimdiki kadar olmamıştı ki elde ettiğim bu tespitim daha sonraki yıllarda dünyada ve ülkemizde yaşanan olayların neticesinde yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Böylelikle bu duruma, ”kendimce” akılcı ve farklı bir bakış açısı yakaladığımı daha iyi anlamaya başladım. Zira, bu konuya tekrar dönüp bakmama sebep olan en etken olay ise Papa Francesco’nun ”cennet ve cehennem ” açıklaması oldu.

Peki , Francesco ne demişti ?

”Cennet ve cehennem denen şeyler bu dünyadadır. Yani başka bir yerde değildir. hepsi buradadır”.
Papa’nın bu açıklaması tüm dünyada büyük yankı buldu.

İlk başta biz’i ve biz’den önceki insanlığı tarih boyu korkutan ve aklını meşgul etmesine sebep olan şu “cehennem”i açıklayalım.

(Dipnot; bu açıklamama kendime ait olan İLMİ HECE ile NET lik kazandıracağım)

CEH ; ceh’alet
ENN ; En’a’niyet yani karanlık nefs (karanlık EGO)
EM; EMm’are …Emmare; nefsin hakikatte en CAHilce düşüncelerin oluşup doğduğu, ilk çıkış noktasıdır (enerji merkezi)

Kişi, cahil olan nefsinin ”HER” arzusuna ve isteğine uyduğu vakit, o arzuların neticesinde oluşan her olay ve olayların sonu kendisinin başının ağrımasına ya da başının belaya girmesine sebep olmaktadır…Bunu bir çoğumuz yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz..

Yani cehennem; cehalet sonucunda oluşan ızdırap, kahır ve çileyi bize işaret ediyor ki bir çok dogmatik dinlerde söylenen şu cümle bu tespitimi daha da güçlendiriyor:”her kişi cehennem’i görecek” ki İsa da şöyle demişti…”cennetin yolu cehennemden geçer”… Bu cümle aslında her şeyi açıklıyor ve tespitimi doğruluyor.

Hayatımızın her döneminde biz bu çile, ızdırap ve kahrolmayı yaşamışızdır öyle değil mi? Hatta o kahreden anları yaşadığımızda ne deriz? “CEHENNEM GİBİ BİR GÜN!” ya da “OF CEHENNEMİ YAŞIYORUM!”..

Bakın, aslında kendimiz,YAŞADIĞIMIZ bir durumu farkında olmadan bilinçsizce itiraf ediyoruz! Ve o ızdırabın, çilenin, hataların ve yanlışların sonucunda bizler o olaylardan ders alarak ileriki zamanlarda bu isteklerin benzerinin geliş tekrarında daha dikkatli davranırız. Bu dikkatli davranışın sonucunda da huzuru elde ediyoruz. Yani geçmişteki hatalarımızdan elde etmiş olduğumuz İDRAK ile aynı yanlışları tekrar etmiyoruz ….Bu da bize o AN da cenneti veriyor. Yani huzuru ve bilgeliği.

Gelelim CENNET ‘e….

CEN ; CENİN….İDRAK olarak yeni bir oluşum; buraya DİKKAT !
Hayatta yeni bir sayfa açmak ve yeni bir bakış açısı düşüncesine GEBE olma hali !

(Dipnot ; hece ilmi ters bakış açısı SAĞlaması; CEN’ in tersi NEC’tir…Nec’te; necistir…Necis; hakikatte bir su damlası, sperm demektir. Buradaki sperm, YENİ BİR BAKIŞ AÇISIDIR….

Diğer manada ise aslında cennet ; ANA RAHMİNDEKİ ‘İLK ” HAYATIMIZDIR!

NET; NETLİK ….OLUŞAN HER OLAYA BİLGELİKLE VE YÜKSEK ŞUURLA BAKMAK VE GÖRMEK’ tir
Dipnot; EVRENiN GENİŞLEMESİ OLAYININ HAKİKATİ DE budur aslında!

Net’in hece ilmi ters bakış hakikati ise ; NET; TEN’dir! buna da elde ettiğimiz YENİ bakış açısının hayatımızda VÜCUT TEN BULMA HAL’i…diyebiliriz

Yani kıssadan hisse; cennet, yeni elde ettiğimiz bakış açımızın bilgeliğinin ışığında aldığımız doğru kararların hayatımızda KENDİSİNİ hissettirmesi gerçeğidir!

Yani, cennet ve cehennemi başka bir yerde aramayın sevgili arkadaşlar! Hepsi KENDİNİZDE mevcut olan şeylerdir

Gelelim ARAF’a!

“Acaba Araf ne ola ki?” dediğinizi duyar gibiyim. Sıkı durun! Bu iki açıklamamdan farklı bir açıklama eksenine kaymayacağız ve anlam merkezinden fazla çıkmadan hepsini bütünleyeceğiz ….Böylelikle bu kelimelerin anlam ve mana PUZZLE ‘ı tamamlanacak !

ARAF ;
AR ; ARINMA …Gelmiş geçmiş tüm taklit bilgilerden kurtulma HALi..
AF ; afiyet hal’i kazanma …Yani haz ve mutlu olma hali ! ayrıca geçmişte empoze edilen tüm bilgileri BEYİNDEN AF İLE AZAD ETME YANİ KURTULMA HALİ! Yani kişinin kendini AF edip ÖZ-ÜR leşmesi ve yeni bir bakış açısı akışını yakalaması hal’i! Hece ilmi ters bakış açısı SAĞ laması ile doğrulayıp konuyu bitirelim… AR tersi RA ; rabbiyet; rabbiyet ise; HAKİMİYET demektir…Kişi artık kendi düşüncelerinin ve enerji merkezlerinin KONTROLÜNÜ kendi ELİNE ALMIŞTIR! demektir
AF tersi FA dır; FAALİYET ve FAAL olma halidir…Yani artık HAYATININ HER ANINDA bu edindiği kontrolü BİLGELİKLE UYGULUYOR demektir.

Umarım bu yazı ile kafanızdaki cehennem, cennet ve araf ile ilgili merak ettikleriniz veya kafanızı kurcalayan sorulara yanıt bulmuşsunuzdur….

Bir sonraki yazımda ENERJİ MERKEZLERİNİ açıklayacağım ve doğru bildiğinizi zan ettiğiniz kalıpları yıkacağım!

Sorularınızı bekliyorum.

Sevgiler saygılar ….

AZRAK BEYAZ

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

11 Yorum

  1. Yazın açıklamaların muhteşem yine. Ilmine gönlüne sağlık. Bir sonraki yazını sabırsızlıkla bekliyoruz.

  2. Yormadan, bulandırmadan ne güzel açıklamışsınız.Enerji merkezlerini açıklayacağınız yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Sevgiler, saygılar…

  3. Bakış açımızı zenginleştiren farklı bir anlatım…..! Teşekkürler gönlüne, emeğine.

  4. İlmini ve guzel gonlunu bizlerle paylastigin icin TEŞEKKÜRLER AZRAK DOST. Paylasimlarin muhtesem otesi merak ve heyecanla bekliyoruz. Saglik la birlikte basarilarinin devamini dilerim.Seni tanimak herkese nasip olmali diye düşünüyorum.SEVGİLER SAYGILAR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu