Yerli Dizi

Çekimleri KKTC’de devam eden Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin setine önemli ziyaret

Çekimleri K.K.T.C’de devam eden Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi setinin  önemli konukları vardı. T.C Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, K.K.T.C Başbakanı Ersan Saner, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dizinin setini ziyaret ederek set ekibiyle tanıştı.

Yapımcılığını TMC Film adına Erol Avcı’nın gerçekleştirdiği dizi, kahramanların gerçek yaşam mücadelelerini, aşklarını, ayrılıklarını ve hüsranlarını TRT 1 ekranlarından seyircilerin beğenisine sunacak.Başrollerinde Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın gibi isimlerin yer aldığı dizi ilgi odağı oldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Başbakan Ersan Saner, Gazimağusa’da İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs kampüsü içinde çekilen ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ dizi setini ziyaret etti.

Fuat Oktay ve Ersan Saner’e, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de eşlik etti.

 

Oktay ve Saner’in set ziyaretinde, dizide kullanılan malzemeler, silahlar ve dekorlar da sergilendi.
Fuat Oktay dizinin yönetmeni Hakan İnan’dan çekimlerle ilgili bilgi aldı.

Oktay, yönetmen koltuğuna oturup, çekilen bir bölümün 16 dakikalık kısmını izledi.

“KIBRIS TÜRKÜNÜN AYNI ZULMÜ YAŞAMASINA MÜSADE ETMEYİZ”

Ardından basına kısa bir açıklama yapan Fuat Oktay, Kıbrıs’ta ilk geldiği zaman, Barbarlık Müzesini ziyaret ettiğini, Nihat İlhan’ın eşinin ve çocuklarının katledildiği manzaranın izlerinden çok etkilendiğini anımsattı. Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini ekrana taşıyacak olmasından dolayı “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin ekibine teşekkür eden Oktay, “Geçmişimizi çok iyi bilirsek, uzak tarihimizi ve bugünümüzü güçlü şekilde inşa ederiz” dedi.

Oktay, “iki egemen eşit devlet” vurgusu yaparak, Kıbrıs Türkünün aynı zulme ve aynı katliamları tekrar tekrar yaşamasına müsade etmeyeceklerini belirtti.

Öte yandan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisine Kıbrıs Rum Kesimi’nin de yakın ilgisi var. Rum gazeteleri, diziye her fırsatta sayfalarınada yer veriyorlar. Dizi, Türk tarafında olduğu kadar Rum tarafında da dikkale izleniyor.

MEDYABEY

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu