Sosyal Medya

Celal Şengör’e sorulan deprem sorusu olay sosyal medyada oldu

Akademisyen ve Jeolog Celal Şengör’e sorulan deprem sorusu dün sosyal medya Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girdi. Şengör’e bir öğrencisinin “Fay hatlarını söküp taşırsak depremin önüne geçmiş olur muyuz?” şeklindeki sorusu şaşkınlığa neden oldu. Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan soruya, Celal Şengör’ün verdiği ‘portakal’ yanıtı dikkat çekti.

CELAL ŞENGÖR’E SORULAN DEPREM SORUSU ALAY KONUSU OLDU

Jeolog Celal Şengör’e öğrencisi tarafından sorulan “Fay hatlarını söküp taşırsak depremin önüne geçmiş olur muyuz?” sorusu sosyal medyada gündem olurken, Celal Şengör’ün soruya verdiği yanıt da en az soru kadar ilginçti.Şengör’ün portakal benzetmeli yanıtı şöyle oldu: “Nasıl yapacağız onu Fay hattı dediğin 16 km’ye, Japonya’daki 700 km’ye kadar iniyor. Nasıl yapacağız onu? Litosferi düşün, portakal kabuğu gibi. Bu portakalın kabuğunu çeşitli parçalara ayır. Bu parçalar birbirlerine nazaran hareket ediyorlar. Neyi koparıp, nereye koyacaksın?

“ÇAKILI AL CEBİNE GÖTÜR, ONLAR DEPREM YAPMIYOR”

Fayların taşınması mümkün değil. Bütün Afrika’yı bir yere götürmen lazım. Deprem yapan faylar hakkında konuşuyoruz. Mini mini faylar da var. Onları, çakılın içinde de görüyorsun. Onları al cebine götür. Onlar deprem yapmıyor.

“SORUYU SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Soruyu soran öğrencinin bir gün öncesinde “Fay hatlarını sökü taşırsak depremin önüne geçmiş olur muyuz?” sorusunu sosyal medya hesabından paylaşarak “Yarın Celal Şengör’e derste bu soruyu sorarım” paylaşımı yaptığı öğrenildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu