Medya

Cem Küçük’ten Uğur Dündar’a ABD’de yıllar önce yaşanan olayla ilgili ilginç soru

Bir süre önce sosyal medyada çokça izlenen Uğur Dündar’ın yıllar öncesine ait ABD’de çekilen videosu çok konuşulmuştu. Videoda Uğur Dündar’ın ABD’de Halil Bezmen’in kapısına dayanıp “Türkiye’den getirdiğiniz paralarla bir bardak su ikram edersiniz” sözü dikkat çekiyordu.

Türkiye’de bir çok medya organında olay Uğur Dündar’ın gazetecilik başarısı olarak takdim edildi.

Uğur Dündar, Arena programı adına Aralık 1994’te ABD’ye gitmiş, Halil Bezmen’in Connecticut’taki evinde görevli Remzi Çelik ile yumruklaşınca yaklaşık 12 saat gözaltında kalmıştı.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında Uğur Dündar’ın 1994 yılında ABD’de yaşanan kavgasını “Uğur Dündar’ın Amerika’daki kavgasını bir de benden dinleyin” diyerek kaleme aldı.

Küçük, yazısında “Şimdi Dündar’a soruyorum: Görevliye şikâyetinden vazgeçmesi için 200 bin dolar önerdin mi? Görevli 200 bin dolar alınca şikâyetinden vazgeçti mi? Amerika’daki tutuklama kararı, görevli şikâyetinden vazgeçince kalktı mı?Ciddi söylüyorum, köşem Dündar’a açık. Cevabı burada yayınlayacağım.” ifadeleriyle ilginç sorulara yer verdi.

İşte, Cem Küçük’ün Uğur Dündar’ın ABD’de yaşadığı olayla ilgili yazısından bir bölüm:


Peki gerçek ne? 1994’te bu olay patlak verdiğinde çok konuşulmuştu. Dündar her zamanki gibi tek yönlü anlatarak, “Bana Amerika’da saldırdılar” diye olayı anlatıp duruyordu…
O zamanlar gazeteci Kadir Çelik ağabeyim de Star’da Objektif programını yayınlıyordu. Amerika’da yaşanan olayın kasetini bir şekilde elde etmişti. Kadir Çelik’in elindekiler ham görüntülerdi. Ve Objektif’te kaset yayınlandı.
Olay hiç de Dündar’ın anlattığı gibi değildi. Bir kere Dündar, Bezmenlerin mülküne izinsiz girmişti. Amerikan yasalarında birinin özel mülküne girmek suçtur. Özel mülke girildiğinde ateş edilse bile bu meşru müdafaa sayılır.
Amerika’da durduk yere saldırıya uğradığını söyleyen Dündar bir özel mülke zorla girmişti. Oradaki görevliye durduk yere küfredip olayı kışkırtan Uğur Dündar’ın kendisidir. Kendisine özel mülkten çık dendiği hâlde çıkmamış ve kavgayı o başlatmıştır. Kendisine sadece mülkten çık diyen görevliyi -Uğur Dündar’ın yarı boyunda, bedenen zayıf biri- durduk yere dövmüştür.
Sonra olay yerine polis gelir. Dündar ve görevli kelepçelenerek karakola götürülür. Karakolda Dündar görevlinin kendisine bıçak çektiğini, öldürmek istediğini ve küfürler ettiğini söylemiştir. Hâlbuki Kadir Çelik’in yayınladığı ham görüntülerde mikrofonla adama defalarca vuran, ağza alınmayacak küfürler eden, kışkırtan Dündar’ın kendisidir. Kendisine bıçak çeken de yoktur.
Olay bununla da bitmiyor. Görevli Dündar’dan şikâyetçi oluyor ve polis Dündar hakkında tutuklama kararı alıyor. Dündar Amerika’dan dönmese muhtemelen tutuklanacaktı!.. Dündar tutuklanırım korkusuyla Amerika’ya gidemiyor. Daha sonra görevliyi buluyor ve şikâyetinden vazgeçmesi ricasında bulunuyor…
Şimdi Dündar’a soruyorum: Görevliye şikâyetinden vazgeçmesi için 200 bin dolar önerdin mi? Görevli 200 bin dolar alınca şikâyetinden vazgeçti mi? Amerika’daki tutuklama kararı, görevli şikâyetinden vazgeçince kalktı mı?
Ciddi söylüyorum, köşem Dündar’a açık. Cevabı burada yayınlayacağım.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu