Medya

Cem Küçük’ten Ahmet Hakan’a sert gönderme: Eyyamcılığın kutsal kitabını yazdı

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’ün, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’la ilgili yazısı ses getireceğe benziyor. Cem Küçük, bugünkü ” Eyyamcılığın kitabını yazmak” başlıklı yazısında Ahmet Hakan’ı hedef aldı.

AHMET HAKAN’A EYYAMCI GÖNDERMESİ

Hürriyet yazarının CnnTürk’teki Tarafsız Bölge programında Ekrem İmamoğlu ile yaptığı programı yakın merceğe alan Cem Küçük, kendisini Türk Medyasının uzmanı ilan etti.

Türk Medyasındaki eyyamcı yazarları kendi üslubunca kaleme alan Cem Küçük, Ahmet Hakan‘a yönelik kullandığı sert ifadelerle dikkat çekti.

Hürriyet yazarını “Bir dünya görüşü olmayan bir adam bu Ahmet Hakan”, “Herhangi bir siyasi düşüncesi olmayan adam”sözleriyle kıyasıya eleştiren Cem Küçük, Ahmet Hakan’ın İmamoğlu ile yaptığı programdaki performansıyla ilgili olarak “Şimdi de “Bu sefer de Ahmet Hakan bizim tarafa geçti. Biz tepe tepe kullanalım onu” diye düşünen sözde hükûmetçi kimi tipler görüyorum. Bakın bu sefer de bizim tarafta böyle safça düşünenleri uyarıyorum. Pundunu bulduğu zaman sizi de öyle bir satar ki, esas siz kendinizi kullanılmış mendil gibi ortada bulursunuz.” diye yazdı.

İşte, Cem Küçük’ün yazısında öne çıkan bölümler…


………………………

Bir bakmışsınız aynı Ahmet Hakan Washington’da karşınıza çıkar ve “Bana İmamoğlu yayını için şöyle baskı yaptılar, böyle baskı yaptılar. Talimatları direkt Erdoğan verdi” diye konuşur.
Şunu herkes iyi bilmeli ki, ünlü piyes yazarı Robert Bolt eğer yaşasaydı çok ünlü tiyatro oyunu The Man For All Seasons, yani Her Devrin Adamı adlı eseri tamamen Ahmet Hakan Coşkun için yazacaktı. Aziz Nesin yaşasaydı Zübük adlı romanını tamamen Ahmet Hakan karakterinden esinlenerek yeniden daha kuvvetli şekilde kaleme alırdı. Dolayısıyla kimse bu şahsı hafife almasın. Dünkü yazısı bile o kadar ustaca eyyamcılık yapıyor ki, meşhur dolandırıcı Selçuk Parsadan mezarından çıksa Ahmet Hakan karşısında hakikaten şapka çıkarırdı!..
Bilindiği gibi ben Türk medya tarihinin uzmanıyım. Türk matbuat tarihi çok sayıda eyyamcı yazar görmüştür ama kesinlikle hiçbiri ama hiçbiri Ahmet Hakan’ın eline su dökemez. Mesela yaşayan örneklerden Güneri Cıvaoğlu da tam bir eyyam uzmanıdır ama Cıvaoğlu düz eyyamcıdır. Her dönem güçlülere çok yağcılık yapar ama güçlü olmayanlarla da bir ihtimal ileride güçlü olabilirler diye iyi geçinir. Böyle yürür gider. Türk medyasındaki klasik eyyamcılık tarzı budur. Çok sayıda böyle basit örnek hâlâ var.
Ahmet Hakan ise önce kendisinin patronu olan kimse ona tam yalakalık yapar. Sonra patronu nereye yakınsa ve ne istiyorsa onu tam bir tetikçi gibi yapar. Ardından güçlülere hem yaranmaya çalışır hem numaradan vurur ki, güçsüzlere daha da acımasızca vurabilsin. Sonra acımasızca vurduğu güçsüzlerin de gönlünü almak için bir şeker uzatır hemen onlara. Ardından güçlülere çok koyu bir yaranma ve sonra yine numaradan dokundurma ve sonra yine güçsüzlere saldırı vb. böyle gider. İşte inanılmaz seviyede kıvrak ve bukalemun olmayı gerektiren bu usta işi Türk medya tarihinde en iyi başarabilen Ahmet Hakan’dır. Kabul edelim ki, bu adam eyyamcılığın kutsal kitabını yazmıştır. Şu ana kadar da hemen her kesimi kandırmayı başarmıştır.
Fakat 2019 Mayıs ayı itibariyle artık Türkiye’de yaşayan 82 milyon tarafından nasıl bir adam olduğu artık net şekilde anlaşıldı. Ama belli de olmaz. Ahmet Hakan ile tıpatıp aynı özelliklere sahip Jet Fadıl için de böyle deniyordu. Ama adam hapisten çıktı, gene binlerce insanı kandırdı ve sonra yine içeri girdi. Ahmet Hakan da Jet Fadıl gibi bu sefer de bizim tarafı kandırmayı başarabilir. Dolayısıyla fazla emin de konuşmamak gerekir.
Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı