MagazinManşet

Cem Yılmaz aldığı değerli tabloya ne kadar ödedi?

Ünlü komedyen Cem Yılmaz şu sıralar 140 bin liraya satın aldığı bir tablo ile gündemde. Son yıllarda evini sanat eserleriyle dolduran ünlü şovmen, son olarak Basquiat’ın tablosunu aldı. Cem Yılmaz’ın 140 bin liraya aldığı tablo önünde fotoğraf çektirmesi ise olay oldu.

Lüks otomobillere olan düşkünlüğü ile bilinen Cem Yılmaz’ı şimdi de sanat eserleri merakı sardı.  Cem Yılmaz bir süre önce başladığı kolleksiyoner kimliğiyle birlikte Levent’teki evinin duvarlarını ünlü sanatçıların eserleriyle doldurdu.

CEM YILMAZ TABLOYA NE KADAR ÖDEDİ?

Cem Yılmaz’ın en son satın aldığı tablonun ilginç bir özelliği bulunuyor.  Tablonun ait olduğu isim, sanat tarihinin ilk siyahi ressamı olan ABD’li ressam ve graffiti sanatçısı Jean-Michel Basquiat.

1988’de vefat eden Basquiat’ın tablosu için Cem Yılmaz’ın bir hayli cömert davrandığı konuşuluyor. Cem Yılmaz söz konusu tablo için adeta kesenin ağzını açtı.

DÜNYADA 60 TANE VAR

Cem Yılmaz, dünyada sadece 60 tane bulunan orijinal tablolardan birini evinin duvarına astı. Yılmaz, Basqiat’ın tablosunu ABD’deki bir sanat galerisinden internet yoluyla satın aldı. Cem Yılmaz’ın ünlü sanatçının tablosuna tam 50 bin dolar yani yaklaşık 140 bin lira ödediği öğrenildi.

cem-yilmaz-tablo

CEM YILMAZ: İKİ TANE DE BİZE ALIVER

Öte yandan olayın medyada konu edilerek haber yapılmasına ünlü komedyen ilgisiz kalmadı. Sosyal medya hesaplarından kendisiyle ilgili tablo haberine gönderme yapan Cem Yılmaz; “O rakama bulursan iki tane de bize alıver:))” diye yazdı.

Cem Yılmaz’ın bu paylaşımı tabloyu daha pahalıya aldığı şeklinde yorumlara neden oldu. Ünlü komedyenin tablo önünde çektirdiği fotoğrafta eliyle zafer işareti yapması dikkatlerden kaçmadı.

SOSYAL MEDYA HABERİ SEVDİ

Öte yandan sosyal medya kullanıcıları Cem Yılmaz’la ilgili bu ilginç habere ilgi gösterdi. Sosyal medyada yapılan yorumlar daha çok komedi içeriğiyle dikkat çekti. Pek çok kullanıcının Cem Yılmaz’a Twitter’da “mention” göderdiği görüldü.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu