GündemMagazin

Cem Yılmaz Alman komedyeni demode diyerek eleştirdi

Erdoğan’a hakaret eden Alman komedyen Jan Böhmermann ile ilgili sorulara Cem Yılmaz “Bu demode eleştiri kalıbının kırılması lazım” diyerek meslektaşını eleştirdi. Cem Yılmaz özellikle politik espiri yapmadığı için eleştirildiğini belirten sorulara da yine Alman komedyen örneklemesiyle cevap verdi.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsil Kurulu (ÖTK) Ödülleri’nde Oyuncu/Yönetmen kategorisinde En Sevilen Mezun ödülüne layık görülen Cem Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle ödül töreninde buluştu. Kendisi için yapılan eleştirileri sıralayan Cem Yılmaz “Cem Yılmaz hiç komik değil, Cem Yılmaz bitti artık” ve “siyasi baskıdan dolayı siyasi ve politik espri yapamıyor” diyerek söze başladı.

Cem Yılmaz kendisi için “Baskı yüzünden politik espriler yapamıyor” iddialarına son günler gündemden düşmeyen Alman komedyen örneklemi ile cevap verdi. Yılmaz, “İşte bak Alman komedyen yaptı. Hiç kimseyi sevmiyorum ki o kadar bir tarafa angaje olup bir tarafa bir şey söyleyelim böyle bir duygum yok. Bu demode eleştiri kalıbının kırılması lazım bize faydası yok. Ben o tür bir muhalefetle ilgilenmiyorum” diyerek konuyu noktaladı.

 

 

“Yaptığınla müsterih olacaksın”

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Cem Yılmaz “Yaptığınla müsterih olacaksın, şakalarının sınırını bileceksin. Biz de ‘profesyonel komiklere alternatif olalım’ diye yola çıkmıştık. Benim 20 senedir duyduğum bir laf var; “Cem Yılmaz hiç komik değil, Cem Yılmaz bitti artık” Belki de biletlerdir biten. Komiklik değişken bir iştir. Herhangi bir görüşe, herhangi bir tarafa angaje olmayan bir bakış açısını izleyicilerle paylaşmaktır. Dolayısıyla bu işin bayrağının devredilmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Bu bakışa sahip olan herkeste kendimin devamını görebilirim. Her zaman sizden daha komik insanlar olmuştur, olacaktır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu