Sinema

Cem Yılmaz rakiplerine gazozuna meydan okudu

Cem Yılmaz ‘İftarlık Gazoz” filminin özel gösterimini yarın gerçekleştirecek. 29 Ocak Cuma günü Maltepe Park AVM’de filmin özel gösterimi ile seyirciyle buluşacak olan Yılmaz bir anlamda gazozunun tadını denetecek. Yüksel Aksu’nun yönettiği, başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın paylaştığı İFTARLIK GAZOZ filminin gösterimine filminin oyuncularıyla birlikte yapılacak olan özel gösterimi vizyona girdiği 29 Ocak’ta ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Maltepe Park AVM’de gerçekleşecek. Yılın en iddialı yapımlarından biri olan ‘İFTARLIK GAZOZ’ filminin özel gösterimine yazarı ve yönetmeni Yüksel Aksu ile başrol oyuncuları CEM YILMAZ ile Berat Efe Parler’ın da dahil olduğu tüm oyuncular katılacak.  Özel gösterim saat 21.30’da başlayacak.

Bugün de filmin basın gösterimini gerçekleştiren Cem Yılmaz çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gösterim sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cem Yılmaz, “Kendi filmlerim kadar başka yönetmenlerin filmlerinde yer almayı çok seviyorum. Önümüzdeki dönemde de sevdiğim yönetmenlerin filmlerinde de oyuncu olarak yer almaya devam edeceğim. Sinema macerama komedi türünde filmler çekerek renk kattım. Dram filmlerine de giderim var, oynamak isterim.” dedi.

RAKİPLERİNE MEYDAN OKUDU 

Son zamanlarda magazin kulislerinde iflas ettiğine dair söylentilere “Piyasadaki yönetmen arkadaşlardan komedi filmlerinde iş bekliyorum.” diyerek cevap veren Yılmaz, rakiplerine de adeta meydan okudu. Filmde oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten ünlü sanatçı “Ali Baba ve 7 Cüceler filminin montajı sürerken bu filmde rol almaya başladım. İstanbul’a gelip montajları yaptım devamında da bu filmde rol aldım. Ali Baba ve 7 Cüceler filminde yaşanan montaj hataları bu filmde yer almamdan ötürü kaynaklanıyor.” dedi.

Cem Yılmaz Yüksel Aytuğ ile ilgili de açıklama yaptı: “Destek veriyor sözü utandırıcı, beni konuk yazın dedim ama Yüksel Bey böyle uygun gördü. İsmimin nasıl yazıldığı umurumda değil.”

FİLM SİYASİ İÇERİKLİ DEĞİL

Filmin siyasi içerikli olduğu iddiasını ise Yılmaz “Siyaset benim ilgi alanıma girmiyor. Kuşla böcekle ilgilenmek benim için daha anlamlı geliyor. Yöre dilini konuşamasaydım halk beni döverdi.” diyerek yanıtladı.

FİLMİN KONUSU

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Filmin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstleniyor.

Tarih : 29 Ocak 2016
Saat : 21:30
Yer : Maltepepark Avm – Cinemaximum Sinemaları
GALAYA KATILACAK OYUNCULAR: CEM YILMAZ, BERAT EFE PARLAR, MACİT KOPER,ÜMMÜ PUTGUL, OKAN AVCI, YILMAZ BAYRAKTAR

YÖNETMEN: YÜKSEL AKSU

YAPIMCILAR: MUZAFFER YILDIRIM, ELİF DAĞDEVİREN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu