Televizyon

CEM YILMAZ YILBAŞI’NDA NEDEN BİRİNCİ OLAMADI?

Çoğu kişi Yılbaşı gecesi Kanal D’nin sürpriz bir şekilde ekrana getirdiği Cem Yılmaz’ın Fundemantals performansının birinci olacağını beklerken Kanal D’nin diğer sürprizi Arkadaşım Hoşgeldin’in nasıl birinci olduğunu merak etti.

Konuyu Sabah gazetesi’ndeki dünkü yazısında köşesine taşıyan usta gazeteci Hıncal Uluç, cevabın yayın saatinde gizli olduğunu yazdı. Kanal D’nin Cem Yılmaz’ı yayınladığı saatin doğru bir zaman olmadığına dikkat çekti.

Peki neden?

İşte ayrıntıları içeren Uluç’un o yazısı:

Yılbaşı Tolga’nın..
Yılbaşı gecesinin TV reytingleri, Tolga Çevik’i birinci yapmış.. Bu yıl Ezgi Mola’nın da eklenmesiyle yeniden başlayan eski Komedi Dükkânı, yeni Arkadaşım Hoş Geldin en çok izlenen program olmuş. Şaşmadım. Biz de onu izledik, Ankara’da ailecek.. Hep birlikte aile yemeği yedikten ve gençleri kendi eğlencelerine yolladıktan sonra, geride kalan biz, birinci kuşak, televizyonun önüne oturduk ve başından sonuna Tolga’yı izledik. Kibariye, Volkan Konak ve Mustafa Sandal da, bu senaryosu olmayan komedinin oyuncularıydılar, özel gece de.. Üçü de harikaydı. Hem kıvrak zekâları, hem oyunculuklarıyla..
Reytingleri yorumlayanların, Cem Yılmaz’da yanıldıklarını düşünüyorum.
Cem’in geride kalmasında suç, kanalındaydı.
Cem Yılmaz, stand up yapıyor. Ekran karşısına oturacak, tek kelime konuşmadan izleyeceksiniz. Peki tam yemek saatinde bu mümkün mü?.
Herkes masa başında ve yeni yıl sohbetinde iken, susup da ekrana nasıl bakılır?. Bunu dahi düşünemeyen nasıl televizyon yönetir..
Yemek zamanı, lafı az, müziği bol kanal arar, evde olanlar.. Biz de öyle yaptık zaten.. Bir yabancı kanal bulduk.
Yemek sonrası ekranın karşısındaki koltuklara kurulduk. Çaylar, kekler, mısırlar, kestaneler.. Tolga işte tam o saatteydi..

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu