Medya

Cem Yılmaz’ın bağış açıklamasına Yeni Şafak yazarından ilginç tepki

Yeni Şafak gazetesi yazarı ve gazetenin internet bölümünün yazıişleri müdürü Ersin Çelik, Cem Yılmaz’ın Mehmetçik Vakfına, Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapacağı gösterinin gelirini bağışlayacağını ironik bir dille açıklamasıyla ilgili tepki verdi.

YAPTIĞI ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARA ATIF YAPTI

Ersin Çelik, sosyal medya Twitter hesabından konuyla ilgili şunları yazdı:

“Cem Yılmaz fanları yazıyor. Neymiş, Mehmetçik Vakfına para vermiş. İyi de kimse ondan para istemedi ki. PKK ile mücadelede devletinin yanında olmasını bekledi. Bir söz, bir cümle, hatta bir espri. Bu kadar! Ekrem İmamoğlu, Netflix, Kaz Dağları için paylaşım yaptığı gibi.

Askerlik üzerinden polemik çıkarmak istemem. Fakat bazıları Cem Yılmaz’ın askerlik fotoğraflarını paylaşıp “sen kaç gün yaptın” diye sormuşlar. 15 ay yaptım. Şu anda PKK’yı vuran Fırtına Obüslerinin ihtisas eğitimini aldım. Namlu boyundan, menzili ve atış hızına kadar bilirim.”

Öte yandan bu akşam olay sosyal medya Twitter’ın gündemindeki sıcaklığını koruyor. Küstah CemYılmaz etiketiyle yapılan paylaşımlar Twitter’da TT (Trend Topic) oldu. Söz konusu etiketi kullanan Twitter kullanıcılarından kimi Cem Yılmaz’a destek verirken pek çok kullanıcı ise bağış konusunu eleştirerek ünlü komedyenin hala TSK’ya destek paylaşımında bulunmamasına tepki gösterdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı