Medya

Cengiz Semercioğlu kendisiyle ilgili iddialara Hürriyet’i pohpohlayarak cevap verdi

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, bugünkü “Gazeteciliğin en zor yanı Hürriyet’te çalışmaktır” başlıklı yazısında adeta günah çıkardı. Medyada daha önce çıkan bazı filmlere yönelik “PR yapıyor” iddialarıyla gündeme gelen Semercioğlu, bu iddialara cevap verdi. Semercioğlu, kendisiyle ilgili söylenenlere cevap verirken çalıştığı kurumu pohpohlamayı da ihmal etmedi.

Cengiz Semercioğlu, özellikle İzzet Çapa tarafından bazı filmlerin PR’cılığını yapmakla suçlanmıştı. Hürriyet gazetesini bu uğurda kullanmakla itham edilmiş ve ağır eleştirilere uğramıştı.

Kişisel blogunda kaleme aldığı yazısında Türkiye’de gazetecilikle PR’cılık işinin iç içe geçtiğinden yakınan İzzet Çapa “birileri de bundan nemalanıyor” diye yazmış adres olarak da Hürriyet’i göstermişti. Meryem Uzerli ve Ozan Güven’in oynadığı Annemin Yarası adlı filmi yazdıklarına örnek olarak gösteren Çapa, yapılan onca haber ve röportajlardan sonra gazete yönetiminin bir filmin arkasında neden bu kadar durduğunu manidar bir biçimde sormuştu.

Cengiz Semercioğlu’nun bugünkü yazısının kendisiyle ilgili PR iddialarına cevap niteliği taşıdığı aşikardı. Semercioğlu, şunları yazdı:

 

◊ BKM filmini haber yaparız, ne BKM ile ortaklığımız kalır ne gizli gizli iş çevirdiğimiz…
◊ Mahsun filmini haber yaparız, ne nikâh şahitliğimiz kalır ne PR’cı eski eşimiz…
◊ Çalgı Çengi’yi haber yaparız, ne Ahmet’le Murat’tan para aldığımız kalır, ne gizli saklı çevirdiğimiz dolaplar…
Şu sinema meselesiyle ilgili bir tane yapımcı çıksın, çektiği büyük bir filmin Kelebek’te hakkıyla haberinin yapılmadığını söylesin…
Cem Yılmaz, Şahan, Çalgı Çengi ekibi, Mahsun, TAFF’çılar, Ata Demirer, Yılmaz Erdoğan, Şükrü Avşar…
Buyrun ben bu sezon en çok “Dağ 2” filmiyle ilgili yazı yazdım, ne yapımcısını tanırız, ne PR’cısını…
30 yıllık meslek hayatımda şunu gördüm…
Gazeteciliğin en zor yanı Hürriyet’te çalışmaktır.
Yazdığınız her yazının, yaptığınız her haberin etkisi, yankısı büyük olur.
Herkes bir şey söyler…
Biz haber yaparız, diğerleri konuşur.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu