Magazin

Cengiz Semercioğlu’ndan Hande Soral fotoğrafına ilginç savunma

Genç oyuncu Hande Soral’ın frikik verdiği fotoğrafın Hürriyet’te yayınlanması genç oyuncunun sert tepkisine neden olmuştu. Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, konuk olarak katıldığı Beyaz Show’da Hande Soral’ın olay fotoğrafını neden bastıklarını anlattı.

Gazeteye o fotoğrafı basmadan önce çok düşündüklerini söyleyen Cengiz Semercioğlu, fotoğrafın tartışmaya neden olacağının farkında oldukları halde basmaya karar verdiklerini açıkladı.

Semercioğlu, Hürriyet’in eki Kelebek’teki köşesine yine aynı konuya değindi.

Soral’ın hayranları tarafından kendisine tepkiler geldiğini ifade eden Semercioğlu, Soral’ın hayranlarının kendisine “senin de kızın var”dediklerini aktararak “Evet var… Günün birinde ünlü olmayı tercih eder de olursa, etekleri havalandığında fotoğrafının çekileceğini ve birileri tarafından yayınlanacağını çok iyi biliyorum” diye yazdı.

Gelen tepkileri anlayışla karşıladığını aktaran Cengiz Semercioğlu, ama dünyanın her yerinde bu türden fotoğrafların medyada yer aldığını ileri sürerek Hürriyet’in tavrını savundu.

SEMERCİOĞLU: KADIN HAKLARININ GELECEĞİ UMUT VERİCİ

Cambiridge Düşesi Kate Middleton’ın da benzer fotoğraflarının medyada basıldığını yazan Cengiz Semercioğlu, İngiliz gazetelerin Almanya Başbakanı Merkel’in poposunu gösteren fotoğrafı yayınladıklarına dikkat çekerek ” var mı daha ötesi?” diye sordu.

Semercioğlu, yazısının finalinde tüm kadınların fikrine de saygı gösterdiğini kaydederek, bu kadar küçük bir olayda bile kadınların toplu halde seslerini yükseltmelerinin ve tepki vermelerinin kadın haklarının geleceği konusunda umut verici olduğunu yazması da oldukça manidardı.

HANDE SORAL HÜRRİYET’E TACİZ SUÇLAMASI YAPMIŞTI

Oyuncu Hande Soral, kız kardeşinin doğum günü kutlamasının yapıldığı mekanın önünde rüzgarın azizliğine uğramış ve Hürriyet’in foto muhabiri Sayit Durmaz’ın çektiği frikikli fotosu Hürriyet’te yayınlanınca olay olmuştu.

Hande Soral, gerek ailesine gerekse kamuoyuna karşı zor duruma düşürüldüğünü sosyal medya hesabından dile getirmişti. Soral, kendisine yapılan muameleyi taciz olarak niteleyerek Hürriyet’e çok sert tepki göstermişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu