Medya

Cengiz Semercioğlu’nun Rüzgar Çetin’le ilgili skandal yazısına tepkiler… Twitter’da rezil oldu!

Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu’nun bugün yazdığı “Rüzgar, Sinan Çetin’in oğlu olmasaydı” başlıklı yazısı haklı olarak büyük tepki aldı. Oldukça eleştirilen yazısında Cengiz Semercioğlu, Rüzgar Çetin’in akıl almaz bir biçimde neden olduğu trajik kazada suçu neredeyse hayatını kaybeden polis memurunun kemer takmamasına bağladı. Cengiz Semercioğlu, tepkilerin artması üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. Ama tepkilere cevap niteliğindeki açıklamasında da tuhaf yaklaşımlar yok değildi.

CEVABI DA YAZISI KADAR TUHAF

Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu’nun hurriyet.com.tr’de yayınlanan tepkilere cevap niteliği taşıyan açıklamasında yine eleştirilere açık yaklaşımları vardı. Semercioğlu faturayı ölümlü kazaya neden olan Rüzgar Çetin’den başka herkese kesti. Rüzgar Çetin’in kazadaki sorumluluğuyla ilgili tek laf etmeyen Semercioğlu’nun sistemi de mahkum etmesi dikkatlerden kaçmadı.

“28 KEZ CEZA ALMASI RÜZGAR’IN SUÇU DEĞİL!”

Semercioğlu’nun tepkilere karşılık yaptığı açıklama şöyle:

“Tam da tahmin ettiğim gibi dün yazdığım ‘Rüzgar, Sinan Çetin’in oğlu olmasaydı’ yazıma okurdan çok sayıda tepki geldi… Hemen hepsinin ortak noktası şu; Rüzgar Çetin’in polisin şehit olduğu kazaya gelene kadar 28 trafik cezası var… Yani ‘sicili bozuk’ demeye getiriyor okurlar… Size bir şey söyleyeyim mi, 28 kez trafik cezası alması da Rüzgar’ın suçu değildir, doğru çalışmayan trafik ceza sisteminin suçudur… 28 ceza mı olurmuş… Oysa 5’inci cezada canına okuyup, en ağır cezayı verseler, geri kalan 23 cezaya hiç gerek kalmayacaktı… Bu adam bu kadar tehlikeliyse 28 kez göstermelik ceza keseceğinize rehabilitasyona göndermeyi denesenize… Olmadı trafikten men etsenize, ömür boyunca direksiyon başına geçemesin… Dolayısıyla göstermelik kesilmiş 28 cezaya bakarak, bir insanın karıştığı ölümcül trafik kazasını değerlendiremezsiniz… ‘Zaten sicili bozuktu, iyi oldu hapiste çürüsün’ diyemezsiniz…”

SOSYAL MEDYADA SEMERCİOĞLU’NA TEPKİLER ÇIG GİBİ

Cengiz Semercioğlu’nun skandal yazısı sosyal medyanın da gündemindeydi. Tanınmış tanınmamış pek çok kullanıcı olay yazıyla ilgili tepki vermek için adeta yarıştı.

İşte Semercioğlu’na sosyal medyadan tepkiler:

İBRAHİM SETEN@ibrahimseten

cengizsemercioğlu utanmasa, rüzgâr çetin’in arabasının tamir parasını şehit polisin ailesinden isteyecek..

Barış Aydın@Aka1944

CengizSemercioğlu denilen ahlak yoksunu,ya çarpan polis olsaydı da hayatını kaybeden Sinan Çetin’in oğlu olsaydı? İdam bile isterdiniz.

Gönenç Gürkaynak@GurkaynakGonenc

CengizSemercioğlu yazısındaki mantık eksiği “demokrasi iyidir” diyene “Kızılderili öldürmüştünüz” cevabı verenin mantık eksiği kökündendir.

nil ‏@odabudanil 

CengizSemercioğlu tepkilere verdiği yanıtla resmen sıvamış:/ Adam herkesi suçlu buluyo ama mümkünatı yok Rüzgar Çetin’de suç bulmuyor

HAKAN CAN@HakanCan2011

CengizSemercioğlu sıradaki açıklamasında barda içki servisi yapan garsonu ve içkili adama araba veren valeyi suçlarsa şaşırmam

Murat Tolga Şen@murattolga

CengizSemercioğlu, Rüzgar, Sinan Çetin’in oğlu olmasaydı sen böyle bir yazı yazar mıydın?

Pınar Batum  @PinarBatum 

CengizSemercioğlu bence ya hiçbir yakınını alkollü trafik canavarlarına kurban vermemiş ya pulun yerini şaşırmış ya da genç yaşta bunamış

GÖKÇE ÖZTÜRK@gokceninadasi

Peki rüzgar çetin sinan çetinin oğlu olmasaydı 28 kez cezası olan birini o kadar dert eder miydi kendine cengizsemercioğlu?

Tugce Madayanti@madayantii

CengizSemercioğlu kirli yazısında ‘ne hakla kemer takmıyor ve ölüyorsun? Senin yüzünden Sinan Çetin ‘in oğlu Rüzgar Çetin hapiste’ demiş.

Hopdedik Ayhan ‏@hopdedikayhan

Peki ya vicdan? O nerede CengizSemercioğlu? Herşeyi de bilmeyin yahu..

Sinan Küstür@sinkus

CengizSemercioğlu Cihangir’de Sinan Çetin’in kiracısı ve kontrat yenileme zamanı geldi sanırım.

mabel marbel@lavantamor

cengizsemercioğlu na göre rüzgar çetin’in hız sınırnı aşması,alkollü olması sorun değilmş,polisn emniyet kemeri takmaması sorunmuş

Ben Özgürüm…@35vincenzo

CengizSemercioğlu ‘ndan acil bir Reza Zarrab yazısı bekliyorum, mesela karşı taraf rüşveti almasa Reza da rüşvet vermiş olmazdı gibisinden.

gülşan gürsel@tambirleydi

cengizsemercioğlu‘nun yazdıklarını ciddiye almamaya ne zaman başlayacaksınız acaba… komik bile değil baya trajik

Nilay Örnek@nilayornek

Adam 31 yaşında 28 trafik cezası almış! “Sinan Çetin’in oğlu ondan yatıyor” diyorsun be Cengiz, el insaf!!!

İşte Rüzgar Çetin’in neden oldu o trajik kaza anı:

https://www.youtube.com/watch?v=0Tk2iKMDFiI

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu