Magazin

Ceyhun Yılmaz’ın çektiği dili belası…

Ceyhun Yılmaz bir canlı yayında diğer bir konuğa Müjde Uzman hakkında yaptığı dedikodunun bedelini ağır ödüyor. Mikrofonun açık olmadığını zanneden ve canlı yayında yanındaki konuğa,  diğer konuk Müjde Uzman hakkında hakaret içeren bir sözü fısıldarken mikrofona yakalanan Ceyhun Yılmaz hapse girebilir.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre; 18 Kasım 2015’te bir televizyon programına konuk olan Ceyhun Yılmaz, sunucu Mesut Yar’ın oyuncu Müjde Uzman’a “Mesleğiniz nedir?” diye sorması üzerine, yanında oturan Mehmet Turgut’a eğilerek “o…luk” demişti. Duyulmayacağını sandığı bu söz mikrofon nedeniyle yayına yansımıştı. Güzel oyuncu, Yılmaz’a üç kuruşluk tazminat davası açıp, savcılığa da suç duyurusunda bulunmuştu.
Soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yılmaz’ın ifadesine başvurdu. Yılmaz, “Amacım sadece Turgut’u güldürmekti. Olayın Müjde’yle hiçbir alakası yok. Kendisinden özür diledim. Konu kapandı. Fakat basın bu konuyu kendisine o kadar çok malzeme edindi ki olay kontrolümüzden çıktı. Müjde ile yaşadığım bu durum sonrası işimi de kaybettim. İmzaladığım birkaç reklam filmi vardı. Hepsi şirket tarafından feshedildi. Arkadaşım Müjde’yi istemeden de olsa kırdım, üzdüm. Pişmanım” dedi.

Müjde Uzman şikayetinde ısrarlı

Müjde Uzman verdiği ifadesinde, Yılmaz’ın canlı yayındaki sözleriyle milyonların önünde rencide edildiğini ve gururunun kırıldığını kaydetti. Ünlü oyuncu, “Küçük düşürüldüm. Şikâyetimden vazgeçmiyorum” cümlelerine yer verdi.

Bu durumda ünlü radyocu ve komedyen Ceyhun Yılmaz, soruşturma sonunda, “Hakaret” suçu kapsamında açılan dava nedeniyle Asliye Ceza Mahkemesi’nde, 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu