Yaşam

Çeyrek altın daha ne kadar düşer? Güncel altın fiyatları

Son on günde 7 lira düşüşle alıcısını şaşırtan çeyrek altında bu düşüşün daha ne kadar devam edeceği ve çeyrek altının ve altının gramının düşmeye devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Uzmanlar altındaki düşüşün nedenini ve piyasalarda altın hakkındaki yorumları sizler için derledik. Altının şu anki ons fiyatı ve güncel altın fiyatlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Dünya Altın Konseyi (WGC), altındaki düşüşle ilgili olarak “Yüksek belirsizliğin hakim olduğu bu dönemde altın, büyük ve küçük yatırımcıların portföyünde önemli rol oynayabilir.” yorumunu getirdi. Yapılan raporda altının bu düşüşle birlikte talep artışını beraberinde getirdiğini belirtiliyor. Yine aynı raporda altının ons fiyatının İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma kararı aldığı haziran ayından bu yana ilk defa bin 300 doların altına gerilediği, altın fiyatlarında görülen gerilemeye ilgili olarak da; Avrupa Merkez Bankasının tahvil alımlarını azaltacağı konusunda yapılan spekülasyonlar etkili olduğu belirtiliyor. Raporda ABD Merkez Bankasının (Fed) aralık ayında faiz artırımı yapabileceği beklentisi de altın fiyatlarının gerilemesine yol açtığının altı çiziliyor.

Bu dönemde düşük fiyatların uzun dönemli yatırımcılar ve tüketiciler için alım fırsatı sunduğu belirtilerek “Merkez bankaları para politikalarını normalleştirmeye başlasalar bile, uzun süre olağanüstü önlemlerin hayatta olduğu bir dönem, varlıkların yapısında değişikliklere yol açtı. Yatırımların getirisinin düşük, yüksek belirsizliğin hakim olduğu bu dönemde altın, büyük ve küçük yatırımcıların portföyünde önemli rol oynayabilir.” ifadelerine yer verildi.

6 EKİM 2016 ALTIN KAPANIŞ FİYATLARI

altin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu