Medya

CEZA USULÜ TÜRK MARŞI!

ceza-turk-marsi-klip

Rapçi Ceza, son klibiyle ilginç bir işin altına imza attı. Mozart’ın ünlü “Türk Marşı” bestesine Türkçe sözler yazarak yaptığı uyarlama şarkısına video-klip de çeken Ceza, böylelikle hayranlarını da mutlu etmişe benziyor. Sosyal medyada oldukça yüksek paylaşım rakamlarına ulaşan klip, Ceza’nın Twitter’da TT(Trend Topic) olmasına neden oldu.

İstanbul Balat’ta başlayan, Mardin Midyat ve Hasankeyf’te devam eden çekimlerde 50 kişinin görev aldığı söyleniyor. Çekimleri 16 gün devam eden klip kısa zamanda Youtube’da 60 binin üzerinde izlendi.

4000 km kara yolu, 3600 km de havayolu ulaşımı kullanılan klibin montajı 400 saat sonunda tamamlandı. Red kamera, steadycam ve helikopter çekimlerinin kullanıldığı klip Ket Kolektif ekibi tarafından çekildi.

Bilindiği gibi ünlü klasik müzik bestecisi Mozart, Türk Marşı olarak da bilinen Rondo Alla Turca adlı eserini mehter marşından etkilenerek 1783 yılında bestelemişti.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı