Yazarlarımız

ŞADAN KABA / ÇGHB GERİ DÖNMEYİ HAKEDİYOR

Kim ne derse desin, Çok Güzel Hareketler Bunlar(ÇGHB) izleyicinin ağzında iyi tat bırakan işlerden biri oldu. Doğan Grubu’na bağlı TV2 kanalında ve şimdilerde Show TV’de yayınlanan eski bölümlerine rast geldim mi sevdiğim tabirle tavşanın far görmüşü gibi kalakalıyorum.

Tutan bir iş oldu ÇGHB…Peki neden devam etmedi? Oysa bir yandan ekrana yeni yüz kazandırma misyonunu yerine getirirken bir yandan da kanalına iyi reyting getirmeyi başarabilen bir projeydi.

Programda kendi yeteneklerini sergileme imkanı bulan bu başarılı genç insanlar bugün büyük kanallarda önemli dizilerde boy gösteriyor, önemli yapımlarla izleyici ile buluşuyor. Düşünüyorum da  ekrana yeni isimler kazandırma konusunda belki de rekor ÇGHB’ındır.

Kısaca şöyle bir hatırlatmak gerekirse: Büşra Pekin, Ayça Erturan, Bülent Emrah Parlak, Ersin Korkut, Eser Yenenler, Gülhan Tekin, İbrahim Büyükak, Metin Yıldız, Murat Eken, Oğuzhan Koç, Şahin Irmak bugün için ekran yüzleri arasındaki yerlerini almış durumdalar… Bir TV projesinden daha başka ne beklenebilir ki…
Oysa ‘giden, gider; kalan sahalar bizimdir’ kabilinden başka projelerde yer alan isimlerin yerine yine genç yetenekler bulunup program devam ettirilebilirdi. Böylece o yaratıcı, ilginç skeçler ekranlarda olmaya devam eder, seyircinin memnuniyeti daha istikrarlı bir hale getirilebilirdi.

Kabul ediyorum ÇGHB gibi projeler arada bir dinlendirilmesi gereken işlerden. Şarz olmak için zamana ihtiyaç duyulması normal. Ama böyle başarılı bir projenin ekranlardan bu kadar uzak kalması da doğru değil.

Eğer olur da birgün ÇGHB ekranlara yeniden gelirse bir izleyici olarak ricam olacak. Ne olur bu kez Yılmaz Erdoğan’ın zorlama değerlendirmeleri programda yer almasın. Ekran gerisinde bir “hoca” edasıyla gençleri yönlendirebilir. Çünkü program yayınlandığı süre boyunca konsept gereği Yılmaz Erdoğan’ın yorum ve değerlendirmeleri ÇGHB için hiç anlamlı olmadı.

Bakalım ÇGHB cephesinden izleyiciye bir sürpriz gelecek mi?

ŞADAN KABA/ MEDYABEY

https://twitter.com/Sadan_Kaba

https://www.facebook.com/medyabey


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu