Medya

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır’a Demirören Şirketler Grubu’ndan suç duyurusu

Demirören Şirketler Grubu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında bir televizyon programında söyledikleriyle ilgili olarak suç duyurusunda bulundu.

Milletvekili Başarır’ın açıklamalarının halkı galeyana getirmek, toplum nezdinde Demirören Grubu, yöneticileri, çalışanları aleyhine infial yaratmak ve ticari itibar, imajını zedeleme amacı güttüğü ileri sürüldü.

CHP’li Ali Mahir Başarır Demirören Holding ve Ziraat Bankası’nın yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda söz konusu kuruluşların, “nitelikli dolandırıcılık” suçu işledikleri ifade edilmişti.

Ali Mahir Başarır’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, “Demirören Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri aracılığıyla Ziraat Bankası’ndan, 5 Nisan 2018 tarihinde 700 milyon dolar şirket satın alma proje kredisi, 100 milyon dolar da işletme kredisi olmak üzere toplam 800 milyon dolar limitli kredi kullandırma işlemi yapılmıştır. Kredi taksitlerinin ödenmemesinin devamında hem şirket hem de banka yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen eylemler suç teşkil etmektedir” denildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu