Medya

CHP’li belediyelerin Sözcü dağıtmasına Ahmet Hakan ve Kurtuluş Tayiz’den tepki

CHP’li bazı belediyelerin Sözcü gazetesi dağıtmalarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’dan sonra Akşam gazetesi Kurtuluş Tayiz de yaşananlara tepki gösterdi.

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sokağa çıkma yasağı sırasında Türkiye’nin birçok bölgesinde CHP’li belediyeler araba ile gazete dağıtınca olay medyada tartışmayı da beraberinde getirdi.

CHP’li belediyelerin Sözcü ve Korkusuz gazetelerini dağıtma görüntüleri sosyal medyaya düştü. Görüntüler sonrasında beklenen tepkiler gecikmedi.

Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında bu konuya yer ayırdı. Ahmet Hakan, yazısında şu ifadelere yer verdi:

AYRIMCILIK YAPAN CHP’Lİ BELEDİYELER AYIP EDİYOR

BEN burada tüm gazeteler için yetkililere açık çağrı yaparken…

Bazı CHP’li belediyeler…

Sadece bir gazetenin dağıtım işini resmen üstlerine almışlar.

*

Gözlerime inanamadım!

*

CHP’li belediyelerde çalışan işçiler, sadece tek bir gazetenin dağıtım görevlileriymiş gibi çalıştırılıyorlardı. Belediye araçları, sadece tek bir gazetenin dağıtım araçlarıymış gibi sokaklarda gezdiriliyordu.

*

Dertleri “Vatandaşa gazetesini ulaştıralım” falan değildi ha!

Tek dertleri vardı:

Vatandaşa bizim kafadaki gazeteyi ulaştıralım.

*

Yahu bu belediyeler değil miydi…

Ayrımcılık yapmayacaklarına söz veren? Herkesi kucaklayacaklarına yemin eden? Kimseye iltimas geçmeyeceklerini vaat eden?

*

Beşiktaş, Avcılar, Eskişehir, Muğla, Çankaya, Yenimahalle, Karşıyaka, Konak gibi bu işin başına çeken belediyelerin başkanlarına sesleniyorum:

Kendi kafanıza uygun gazeteye belediyenin imkânlarını seferber ederek çok büyük bir ayrımcılığa imza attınız ve çok büyük ayıp ettiniz. Bu ayıba derhal son veriniz.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KURTULUŞ TAYİZ: “HİÇ SORUN DEĞİL!”

Kurtuluş Tayiz ise yazsısında şu ifadelere yer verdi:


CHP’Lİ BELEDİYELER EKMEK ARABASIYLA SÖZCÜ DAĞITTI

Sokağa çıkma yasağı CHP’li belediyelerin hizmette sınır tanımadığını da gösterdi. İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere bir çok ilde CHP’li belediyeler ekmek arabasıyla Sözcü ve Korkusuz gazetelerini dağıttı. Doğrusu bu görüntüleri izlediğimizde önce kamera şakası zannettik, sonra bir işgüzarlık olabileceğini ve genelleme yapmamak lazım geldiğini düşündük. Fakat Sözcü gazetesi o belediyelerin tam listesini yayınlayıp teşekkür edince herhangi bir şüpheye yer kalmadı. Böylece “yandaş medya” eleştirilerinin aslında bir maskeleme olduğunu ve her iftiranın bir itiraf içerdiğini bir kez daha anladık. Hiç sorun değil!

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu