Magazin

CİCİŞLER ÖZÜR MÜ DİLEDİ REKLAM MI YAPTI?

Esra-Ceyda Ersoy kardeşler en son Beren Saat ve Uğur Yücel’in oynadığı sinema filmi Benim Dünyam’ın galasında olay çıkararak medyanın gündemine oturmuştu. Skandal görüntüler dolayısıyla Türk halkından özür dileyen ikili yayınladıkları özür mesajında kendilerini övmeyi de unutmadılar. Medya kuruluşlarına özür mesajı yollayan ikilinin metinde kullandıkları ifadeler özürden çok reklam amaçlı olması akılları karıştırdı.

İşte Esra Ceyda Ersoy kardeşlerin ilginç özür metni:

 

Türk halkından özür diliyoruz…

Bir davet sırasında yaşananlar bize yakışmamış, ortaya çıkan görüntüler yanlış tanınmamıza neden olmuştur. Sebebi ne olursa olsun bu görüntülerle gündeme gelmemeliydik. Karşı tarafın yaptığı haksızlığı halkın takdirine bırakıyoruz. Hiçbir insanın haksızlığa uğramadıkça bu tepkiyi vermeyeceğini hatırlatıyor ve Türk halkından özür diliyoruz.

Ayrıca, medya kuruluşlarında çalışan bazı insanlara da hayli kırgın olduğumuzu da belirtmek isteriz. Biz isterdikki herkes birbirini saygı çerçevesi ve rencide edici olmadan haber yapıp,eleştirsin. Biz 5 yıldan beri bu sektörde birçok kişinin isteyipte ulaşamadığı, Türkiye’nin en büyük kanallarında, kimi zaman büyük isimlerle beraber, önemli projelerde yer aldık. Yer aldığımız projelerin bazılarını, ……. ‘da görebilirsiniz. Bazı kişiler, bizim, bu sektörde bu kadar iş yapmış olmamıza rağmen, bizi sanki bugüne kadar hiçbir projede yer almamışız ve hiçbir vasfımız da yokmuş gibi haber yaptı. Biz, bu sektörde profesyonel olarak çalışıyoruz, oyunculukta yaptık, sunuculuğunu yaptığımız kendi programlarımız da oldu, birçok büyük markanın reklam yüzü de olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kimse, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığımız oyunculuk eğitimini, Burak Yeter Connection Records’tan aldığımız Profesyonel Dj eğitimini görmezlikten gelemez. Biz yaptığımız işi ciddiye alıyoruz, bazı bu sektörde olan alaylı insanlar gibi değil,yaptığımız işin hakkını vermek için eğitimini alarak yapıyoruz. Bazı kişiler, bizim bukadar emek harcadığımızı ve yer aldığımız projeleri görmezden gelirken, biz hala kendimizi geliştirmek ve daha iyi yönde değiştirmek adına çaba sarfediyoruz. Hiçkimseye zararımız olmamasına rağmen, çok güçlü olmadığımız için bu sektörde bazı kişiler tarafından hatta bizden yaşça büyük insanlar tarafından çoğu zaman hırpalanmaya maruz kalıyoruz. Bu bahsettiğimiz şahıslar, bizim her projemizde bizi acımasızca topa tuttular, çünkü o proje neden ona teklif edilmiyor da bize ediliyor hazımsızlığı.. Biz, medyada ilk dikkat çektiğimiz günden beri, bu bazı şahıslar(kimisi babamız,annemiz yaşında), bize çamur atmaktan hiç çekinmediler. Bizi kolay lokma görüp, kızları yaşındaki insanlara, yaşlarına başlarına yakışmayan kelimeler kullanabildiler. Artık, Bizim bugüne kadar iyi niyetimizi suistimal edip bizi ekranda veya yazılı basında farklı olarak yansıtanlara elimizden gelebildiğince izin vermeyeceğiz. Bazılarının, bizimle röportaj yapabilmek için binbir şekle girip röportaj bitene kadar inanılmaz yüzümüze tatlı olup sonrada röportajımızı, tamamen çok farklı birşekilde yayınlamasına izin vermeyeceğiz. Biz artık özel hayatımızda daha dikkatli davranacağız umarız bazı kişiler de artık bize karşı önyargılı davranmayı bırakırlar.. Son olarakta çok sevdiğimiz bir sözü eklemek istiyoruz. Kaliteli insan; ona gösterilen güleryüz ve samimiyetten cesaret bulup haddini aşmayandır.

Teşekkürler..

 

Esra – Ceyda Ersoy

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu