Çiftçilere Tarım Bakanlığı 8 Farklı Tarımsal Destek Ödemesi Verdi

Tarım ve Orman Bakanlığı, ağustos ayının ortalarında sekiz farklı alt başlığında yer aldığı tarımsal destek ödemesini çiftçilerin hesaplarına aktardı.

Ağustos ayının ortalarında çiftçilere sağlanan tarımsal destek ödemesinin bünyesinde sekiz farklı destek yer alıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ağustos ayında çiftçilere ilettiği üçüncü tarımsal destek ödemesinin geçen hafta cuma günü verilmesinin ardından, söz konusu desteğin toplam tutarı, destek ödemesi bünyesinde yer alan sekiz farklı tarımsal desteğin ayrıntıları ve tarımsal destek ödemesinin alt başlıkları arasında mazot ve gübre desteğinin yer alıp almadığı merak ediliyor.

Ağustos 2023 Tarımsal Destekleme Ödemesi

Çiftçiler ağustos ayında da her hafta yeni tarımsal destek ödemeleri ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Belirli bir takvime göre Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere tarımsal destek ödemesi iletirken, geçtiğimiz hafta cuma günü de toplamda 300.778.000 TL tutarındaki tarımsal destek ödemesi verildi. Söz konusu desteğini iletilmesinin ardından bakanlığın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ‘’Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 300 milyon 778 bin TL’lik tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını duyurdu’’ denildi.

Tarımsal Destek Ödemesi Detayları

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ağustos ayınında ortalarında çiftçilere ilettiği tarımsal destek ödemesi toplam sekiz alt başlıktan oluşuyor. Tarımsal destek ödemesinin bünyesinde mazot ve gübre desteği yer almazken altı kalemler şu şekilde: 

Hayvan Hastalığı Tazminatı desteği kapsamında 123 milyon 468 bin 540 TL,
Süt Analizi desteği kapsamında 86 milyon 214 bin 121 TL,
Yağlı Tohumlu Bitkiler desteği kapsamında 60 milyon 713 bin 671 TL,
Uzman Eller desteği kapsamında 17 milyon 821 bin 825 TL
Sertifikalı Tohum desteği kapsamında 10 milyon 562 bin 938 TL,
Anaç Koyun-Keçi desteği kapsamında 1 milyon 148 bin 50 TL,
Toprak Analizi desteği kapsamında ise 849 bin 800 TL

Tarım ve Orman Bakanlığı ağustos ayının geri kalan günlerinde ya da önümüzdeki aylarda yeni tarımsal destek ödemelerini çiftçilerin hesaplarına aktardıkça, resmi internet sitesinden veya sosyal medya hesaplarından ayrıntılı olarak kamuoyuna bilgi vermeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir