M.Bey/ÖzelRöportaj

Çılgın Sedat: “Survivor’un bana katkısı tartışılmaz”(MEDYABEY-ÖZEL)

Sedat Kapurtu, nam-ı diğer sahnelerin “Çılgın Sedat”ı ile Survivor macerası, yeni projesi müzik kariyeri ve aile yaşantısı ile ilgili konuştu. Çılgın Sedat’la bu samimi ve keyifli röportajı ise arkadaşımız Yılmaz Parlak gerçekleştirdi.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

ÇILGIN SEDAT: 44 yaşındayım. Sahne hayatına başlamadan birçok işle uğraştım. 2000 yılından beri sanat hayatının içindeyim, 2005 yılında evlendim, 2 erkek evladım var Siraç ve Yağız.

Sahne hayatınızdan önce ne iş yaptınız?

ÇILGIN SEDAT: Tabii ki birçok işle uğraştım, ama ilk mesleğim bayan kuaförlüğüydü.

Neden “Çılgın” Sedat?

ÇILGIN SEDAT: Bu yıllar önce sahneden kalan bir isimdi. Çok hareketli, ne zaman ne yapacağı belli olmayan ele avuca sığmayan bir delikanlıydım. Çok hareketli biriydim sahnedeki enerjim benim bu “çılgın” lakabıyla tanınmamı sağladı.

“Artık sadece Sedat olarak anılmak istiyorum”

 

“Çılgın” lakabıyla tanınmak hoşunuza gidiyor mu?

ÇILGIN SEDAT: Yaş ilerledi artık, bu çılgın lakabıyla değil de sadece “Sedat” olarak anılmak istiyorum. Nitekim Survivor’da öyle oldu “çılgın” lakabı hiç kullanılmadı Acun Ilıcalı ve yarışmacı arkadaşlarım hepsi Sedat diye hitap ettiler bundan sonra da böyle olmasını istiyorum.

Müzik kariyerinde kendinizi nerede buluyorsunuz?

ÇILGIN SEDAT: Müzik konusunda çok iddialı değilim ama sahnem çok iyidir. 2000-2005 arası müzikle ilgili çok iyi işler yaptım, sonrasında iyi yapımcıya denk gelmedim, açıkçası kendi yağımla kavrulan biri oldum. Tabii ki müzik adına iyi şeyler yapmak istiyorum.

Kullandığınız bir müzik aleti var mı?

ÇILGIN SEDAT: Uzun zamandır müziğin içinde olduğum için klavye çalıyorum; biraz kanun, biraz bağlama ayrıca ritm grubunun hepsini çalarım.

Hangi şarkıyı yazmış olmak isterdiniz?

ÇILGIN SEDAT: Bende ve ailemde yeri ayrı olan rahmetli İbrahim Erkal abimin “A Bebeğim” şarkısının benim eserim olmasını isterdim. Oğlum Siraç doğmadan bile bu şarkıyı devamlı söylerdim.

En son ne zaman ağladınız?

ÇILGIN SEDAT: Yakın zaman önce oğlum Siraç’la eğlenerek selfie çekiyorduk bir anda ne olduysa benim şalterim kapandı, eşim beni uyardı bakışlarım değişti ve bir an ne olduğunu anlamadan ağlamaya başladım. İnsanların içinde ağlamaktan hep kaçmışımdır. Ağlayacaksam kimsenin olmadığı dört duvar arasında ağlamayı tercih ederim, güçsüz olduğumu kimseye göstermekten istemem.

Hayatta vazgeçilmeziniz nedir?

ÇILGIN SEDAT: Kesinlikle ailem ve çocuklarım tabii ki.

“Siraç sayesinde çok daha fazla sevilen biri oldum”

En son ne zaman kahkaha attınız?

ÇILGIN SEDAT: Bugün yemekte… Oğlum Siraç, enteresan sesler duyduğu zaman kahkaha atar. Siraç’la yemekteyiz, garson arkadaş yere şişe düşürdü. Herkes şokla dönüp bakarken oğlum kahkaha atmaya başladı ve onunda birlikte ben de koptum.

Sokakta size karşı ilgi nasıl?

ÇILGIN SEDAT: Dışarıdaki ilgi beni mutlu ediyor. Özel hayatıma dikkat eden biriyim. Bu güne kadar benim hakkımda kötü bir haber çıkmamıştır. Kibirden nefret ederim her zaman olduğum gibiyimdir.

Her zaman formdasınız ve enerjiniz yüksek, nedir bunun sırrı?

ÇILGIN SEDAT: Rabbimin bana verdiği emanete iyi bakmaya çalışıyorum, 44 yaşındayım, düzenli beslenirim. Sigara, alkol hayatımda hiç olmadı. Geçmişimde spor ve dans vardı.

Bugüne kadar hangi sporlarla ilgilendiniz?

ÇIŞGIN SEDAT: Yıllar önce karate, kickboks yaptım; profesyonel futbol oynadım.

“Survivor maceram yarım kaldı”

 

Survivor yarışmasının size nasıl bir katkısı oldu?

ÇILGIN SEDAT: Survivor’ın bana katkısı tartışılmaz. Düşünün rafta tozlanmış bir araba gibisiniz, alınıp temizlenip pasta cila yapılıyor ve piyasaya sunuluyorsunuz. Ben de aynen öyle oldum ve yarışma sayesinde insanlar beni sevdi ve daha fazla kitle beni tanımış oldu.

Sosyal medya ile aranız nasıl?

ÇILGIN SEDAT: Yoğun olarak Instagram kullanıyorum. Her gün mutlaka bir şeyler paylaşırım. Genelde paylaşımlarım Siraç ile ilgili oluyor. Ayrıca konser duyuruları ve günlük yaşantımdan kesitler paylaşırım.

RÖPORTAJ: YILMAZ PARLAK / MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu