Yaşam

Cilt Bakımı Nedir? Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakımı Nedir? Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

Cilt Bakımı Nedir?

Cildin sağlıklı ve parlak olması, hem dış görünüş açısından önemlidir hem de psikolojik açıdan kişiye özgüven kazandırır. Ek olarak cildin doğal amacını gerçekleştirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. Bu sebeple cildimize iyi bakmak gerekir. Cilde yapılan düzenli cilt bakımı sayesinde cilt üzerinde zamana bağlı olarak gelişen sarkmalar, lekeler, kırışıklıklar ve ince çizgiler, akne ve siyah nokta gibi rahatsızlıklar önlenmiş olur, artışları azalır. Cilt bakımı için öncelikli temel gayenin mutlaka cilt sağlığını korumak olduğu unutulmamalıdır. Cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

Düzenli olarak cilt bakımı yaptırmanın faydaları nelerdir?

Cilt bakımı yaptırırken esas dikkat edilmesi nokta kişinin cilt yapısına uygun olacak ürünlerin ve yöntemlerin seçilmesidir. Aksi takdirde beklenilen etki görülmeyebilir. Düzenli cilt bakımı yaptırmanın faydaları arasında aşağıdakiler sıralanabilir:

 • Akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt rahatsızlıklarının ortadan kaybolması
 • Lekelerin tedavisi
 • Yaşlanma karşıtı sonuçlar elde edilmesi
 • Lifting işlemi sayesinde ciltteki kolajen üretiminin uyarılarak artması
 • Gözeneklerin kirlerden arındırılması ve küçülmesi
 • Cilt tonunda eşitlenme sağlanması
 • Komedon tedavisi sayesinde yüzde bulunan siyah ve beyaz noktaların giderilmesi düzenli cilt bakımı yaptırmanın faydaları arasındadır.

Cilt bakımı ne kadar sürmektedir?

Cilt bakımı tedavisi genel olarak yarım saat ile 1 saat arasında sürer.

Cilt bakımı için en uygun yaş aralığı nedir?

Cilt bakımı için spesifik bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Her yaştaki birey için uygun cilt bakımı yöntemleri mevcuttur. Ancak düzenli olarak cilt bakımı yaptırmaya başlamak için en uygun dönemin ergenlik dönemi olduğu önerilir.

Cilt bakımı niçin uzman eller tarafından uygulanmalıdır?

Cilt bakımı tüm cilt yapılarına özel olarak ve cildin ihtiyacına yönelik olarak ayarlanır. Bu sebeple cildin gereksinim duyduğu tedavi yöntemini belirleyebilecek kişi ancak bu alanda uzman olan kişidir. Aksi takdirde cilt bakımı uygulamasından alınacak sonuç sizi tatmin etmeyecektir. Cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Cilt bakımı hangi aşamalardan meydana gelmektedir?

 • Cilt bakımı aşamasında ilk olarak bir dermatolog tarafından cildiniz detaylı bir şekilde analiz edilir. Bu analize dayanarak cildiniz hangi bölgelerinin tedaviye gereksinim duyduğu belirlenir.
 • Ardından cildin yağ ve kirden arındırılması için bir temizleme işlemi yapılır.
 • Beyaz ve siyah noktaların, biriken yağ dokularının ve sivilce ve aknelerin temizlenme işlemi uzman doktorlar eşliğinde yapılır.
 • Sonrasında peeling işlemi ile cilt yüzeyinde yer alan ölü deriler arındırılır, gözenekler temizlenir ve bu gözeneklerin sıkılaşması amaçlanır.
 • Bunun sonrasında ise nemlendirme işlemi ve bakım maskesi yapılır.

Cilt bakımı uygulamasından sonra kişinin bakımı devamı eder. Kişi doktorlar tarafından önerilen bakım rutinlerini mutlaka dikkate almalıdır. Cilt bakımı cilt sağlığı için önemli bir konudur. Erkeği veya kadını, genci ve yaşlısı demeden herkesin atlamaması gereken bir konudur. Cilt bakımı fiyatları için kliniğimizi arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Ne sıklıkla cilt bakımı yaptırmak gerekir?

Cilt bakımı uygulamasının ne sıklıkla yapılacağı konusunda net bir bilgi yoktur. Çünkü bu durum kişinin cilt yapısına ve sahip olduğu rahatsızlığa göre değişiklik gösterecektir. Kuru cilt yapısı için uygulanacak cilt bakımı süresi ayrı, akneli ciltler için ise ayrıdır. Önemli olan nokta cildiniz hangi cilt bakımı rutinine ihtiyaç duyuyorsa onu düzenli bir biçimde aksatmadan uygulamaktır.

Cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt bakımı rutini herkes için şarttır. Çünkü hepimiz sağlıklı bir cilde sahip olmak isteriz. Bu sebeple her gün aksatmadan cilt bakımı uygulamamızı yapmamız gerekir. Cildimiz için sağlıklı olan ve cilt yapışımıza uyum sağlayan ürünler kullanmak bu noktada oldukça önemlidir. Özellikle kadınlar için cilt makyajdan temizlendikten sonra mutlaka ardından bakım yapılmalıdır. Kendi rutin cilt bakımı uygulamalarınız dışında uzman ellerde de cilt bakımı uygulaması yaptırabilirsiniz. Cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Cilt bakımı uygulamasının olmazsa olmazı nedir?

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için yalnızca düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak yeterli değildir. Cilt bakımı uygulamasına bir bütün olarak bakmak gerekir. Bu sebeple cildimize dışarıdan gereken önemi göstermek yetmez. İçeriden de göstermemiz gerekir. Bu sebeple sağlıklı ve dengeli beslenmek cilt sağlığımızı korur ve cildimizin daha güzel ve parlak olmasına yardımcı olur.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler nelerdir?

 • Vücuda mutlaka düzenli olarak mineral ve vitamin girmesini sağlamak gerekir. Bu da meyvelerden gelir. Düzenli meyve ve sebze tüketimi ile vücudumuzun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri depolamak cildimizi daha pürüzsüz hale getirecektir.
 • Bol bol su tüketimi önemlidir. Suyun cilt üzerindeki faydaları yadsınamayacak düzeyde fazladır. Su içerek cildimiz daha çok nem depolaması yapar ve zararlı toksinleri vücudumuzdan atmamızı sağlar.
 • Uyku sorunu yaşamak cilde kötü etki eder. Bu sebeple düzenli bir uyku düzeni tutturmak önemlidir. Yetişkinlerin genel olarak ortalama 7 ila 8 saat arası uyuması yeterlidir. Bu noktada gece uykusu önemlidir. Çünkü cilt gece uykusunda kendisini yeniler.
 • Düzenli egzersiz ve spor da cildimiz için oldukça önemlidir. Ter ile vücuttan atılan zararlı toksinler cildimizin daha parlak ve sağlıklı görünmesine katkı sağlar.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılmaması gerekenler nelerdir?

 • Aşırı sigara ve alkol tüketiminin cilt üzerinde olumsuz etkisi vardır.
 • Çok fazla yağlı yiyecek, abur cubur, fast food gibi besinler tüketmek cildimize zarar verir.
 • Çok fazla güneşe maruz kalmak da cildi olumsuz etkiler.

Cilt bakımı fiyatları ne kadar?

Cilt bakımı fiyatları kişinin cilt yapısına ve gereksinim duyduğu tedavi biçimine göre farklılık gösterir. Bu sebeple net bir sayı vermek doğru değildir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak cilt bakımı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu