Sinema

Çin’in rekor bütçeli filmi “Asura” gişede çakıldı…Peki ama neden?

Çin sermayeli Asura filmi gişede hüsran yaşadı. Yüz milyon doları aşan bütçesiyle adından söz ettiren fantastik film “Asura”, gösterime girdiği ilk haftada ancak 7 milyon dolar hasılat yaptı. Aktör ve dublör olan Peng Zhang’ın ilk yönetmenlik tecrübesi olan “Asura” vizyona oldukça iddialı bir biçimde girmişti . Çin’in en pahalı filmi olan Asura’nın, neden olduğu zararın milyon dolarları bulabileceği kaydediliyor.

GÖSTERİMDEN APAR TOPAR ÇEKİLDİ

Çin’de bugüne dek 112 milyon dolarlık bütçesiyle en pahalı film olma özelliğini taşıyan “Asura” adlı fantastik film, yapımcılarını derin hayal kırıklığına uğrattı. Yapım şirketi, yaşanan hayal kırıklığı dolayısıyla  filmi gösterimden çekmeye karar verdi. Yapımcılar filmin üzerinde yeni çalışamalar yapıp yıl içinde yeniden gösterime sokulacağını açıkladı.

DEVLET MEDYASI TARAFINDAN GÖKLERE ÇIKARILMIŞTI

Kökleri Budist inancına giden Çin mitolojisinden bir hikayenin anlatıldığı filmde, genç bir çoban memleketini fantastik canavarlara karşı savunmak için mücadele ediyor. Çin’in önde gelen aktörlerinin rol aldığı film, görsel efektleriyle dikkat çekiyor.

BBC’nin haberine göre, Çin’de bugüne dek çekilen en yüksek bütçeli filmi olan “Asura”, ülkenin önde gelen film şirketleri Alibaba Pictures, Zenjian Film Stüdyosu ve Ningksia Film Grubu tarafından desteklenmişti. Aktör ve dublör olan Peng Zhang’ın ilk yönetmenlik tecrübesi olan “Asura” hakkında, gösterime girmeden önce devlet medyasında övgüler yer almıştı.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı