GündemManşet

‘Cinsel istismar haberleri yıkıcı etki oluşturuyor’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, son zamanlarda sürekli gündemde tutulmaya çalışılan cinsel istismar haberlerinin toplum üzerinde yıkıcı etki oluşturduğuna dikkat çekti. Bakan Ramazanoğlu, bü tür haberlerin akan Sema Ramazanoğlu, cinsel istismar ve saldırı haberlerinin sık medyada yer almasının çocukları ve aileleri rencide ettiğini ifade etti.

NTV’de yer alan habere göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, son zamanlarda sürekli yazılı ve görsel medyada yer alan cinsel istismar ve özellikle çocuk ve kadınlara yapılan saldırı haberlerine dikkat çekti. Bu tür haberlerin sıklıkla verilmesinin toplum üzerindeki etkilerine değinen Bakan Ramazaanoğlu çocuklara yönelik cinsel istismar ve saldırı olaylarında cezaların en üst sınırda olmasına ilişkin çalışma yapılacağını da sözlerine ekledi.

Çocuk istismarı konusunda yeni çalışmalar gündemde

Özellikle çocuk istismarı, taciz, tecavüz gibi konularda hükümetin yeni çalışmalar ve uygulamaları içeren hazırlıkları olacağını belirten Bakan Ramazanoğlu 13-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek hukuk Çalıştay’ında da bu konu ile ilgili hazırlık yapılacağını ifade etti.

İyi hal indirimi hakkında düzenlemeler geliyor

Yapılacak olan Çalıştay’da ayrıca iyi hal indirimi hakkındaki düzenlemelerin  de konuşulacağını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu özellikle toplumun hassasiyetinin yüksek seviyelerde olduğu bu günlerde habercilere de büyük sorumluluk düştüğüne dikkat çekti. Medyanın toplum üstündeki gücüne ve toplumu yönlendirici etkisine vurgu yapan Ramazanoğlu basın mensupları ile konu üzerine istişarede bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu