Dijital Platformlar

Çıplak dizisi BluTV’den Cüneyt Özdemir yüzünden mi kaldırıldı?

Yayınlandığı dönem çok konuşulan Çıplak dizisi, yer aldığı BluTV platformundan kaldırıldı. Gazeteci Cüneyt Özdemir dizinin kaldırılmasından birkaç saat önce RTÜK başkanı Ebubekir Şahin’i etiketleyerek, dizinin içeriğini işaret eden bir paylaşım yapması sosyal medyadan oldukça tepki aldı.

Yönetmen Can Evrenol‘un senaryosunu Merve Göntem ile birlikte yazdığı Çıplak dizisinin ilk bölümü 11 Haziran 2020 tarihinde BluTV platformunda yayınlanmıştı. Yurtdışına yerleşebilmek için gerekli olan parayı kazanabilmek adına seks işçiliği yapan bir kadını merkezine alan dizi, o dönem özellikle hakkında yazılan basın bültenindeki ifadeler üzerinden tartışılmış, kimileri söz konusu bültendeki “cesur” ifadesiyle kişinin kadına bakışını çelişkili bulurken, kimileri de dizinin içeriği sebebiyle gerçekten cesur bir yapım olduğunu savunmuştu. Fakat dizi şu an başka bir tartışmanın konusu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, bugün (14 Aralık) tarihinde kendi YouTube kanalından yaptığı yayında, seyirciyle buluşmasından yaklaşık 6 ay sonra Çıplak dizisine değindi. Diziyi beğendiğini ve “gençlerin kafasını yakaladığını” söyleyen Özdemir, dizinin cinsellik içerdiğini, bunun RTÜK’ün ve Ebubekir Şahin’in gözünden kaçmış olmasına şaşırdığını sözlerine ekledi. Özdemir bunun ardından söz konusu yayının link‘ini paylaştığı bir tweet attı. Şahin’i etiketlediği bu tweet‘te “Aman Ebubekir Şahin ve sansür kılıcı görmesin” yazdı. Bu paylaşımın ardından BluTV’ye bakan kullanıcılar tarafından Çıplak dizisinin platformun arşivinden yer almadığı fark edildi.

ÇIPLAK DİZİSİ NEDEN KALDIRILDIĞI MERAK KONUSU

Olayın ardından Cüneyt Özdemir adı sosyakl meday Twitter’da gündem oldu. Çok sayıda kullanıcı Cüneyt Özdemir’in tavrına tepki gösterdi. Bazı kullanıcılar Özdemir’in diziyi adeta RTÜK’e şikayet ettiğini ileri sürdüler.

Cüneyt Özdemir’in söz konusu paylaşımını silmesi de yine eleştiren ve tepki alan diğer bir konuydu.

Twitter hesabını faal bir biçimde kullanmayı seven Özdemir’in konuyla ilgili suskunluğunu bozmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu