MobilTeknoloji

Mobilde en çok tercih edilen oyunlardan biri:”Clash Royale”

Oyun meraklılarının en çok oynamayı sevdiği oyunlardan biri de Clash Royale oyunu. Peki, Clash Royal oyununda başarılı olmak için ne gibi hamleler yapmalı? 4. seviye biniciyle Arena 7’ye çıkmak mümkün mü? Clash Royale nasıl bir oyun, nasıl oynanır?İşte bu soruların ve daha bir çok sorunun cevabını bulabileceğiniz haberimizin detayları…

Hediye hesapta düşük seviye askerlerle rahat bir şekil de 7.Arenaya çıkmak mümkün.

Clash Royale Nedir?

Bugün itibariyla çok sayıda kullanıcı tarafından rağbet gören Clash Royal, oyunda bulunan onlarca karakterle karşılıklı olarak savaşabileceğiniz bir oyun. Popüler oyunu online olarak gerçek insanlarla karşılıklı oynamanız mümkün. Bu oyunda 2 kule ve 1 binanız bulunuyor. Saniye ile orantılı olarak iksiriniz artmakta ve bu iksirlerle askerler basıp, düşman binalarına saldırıyorsunuz. Oyunun karakterleri; Pekka, ejder, barbar, dev, bombacı, iskelet gibi birçok tanıdık karakterin olduğu oyuna yeni karakterler de eklendi.

Clash Royale’i telefona kurma

Oyunu Android’e kurmak için Google Play’e gidip arama satırına oyun adını yazıp, yükle tuşuna basın. Yaklaşık 90 mb boyutunda olan oyun indikten sonra artık oyunu açabilirsiniz.

Clash Royale Nasıl Oynanır?

Oyun kurulumunu yaptıktan sonra simgeye tıklayıp oyuna girin. İlk başta oyuna hazırlık saldırıları öğrenmek için bize yardımcı oluyor. 6. veya 7. saldırıyı yendikten sonra oyunda kullanacağınız nicki sizden seçmenizi istiyor. Burada kullanacağınız nick sizin oyun boyunca taşıyacağınız hesap adı oluyor. Bu sebeple o kutuyu doldururken doğru doldurmanız gerekmektedir.

Clash Royale kartlar üzerine kurulmuş bir oyun. Kartlarla askerlerinizi savaşa gönderip, yükseltme işlemlerini yapabiliyorsunuz. 3. seviye ile beraber klan kalesi açılıyor ve bir klana girip kart alışverişi yapıp, klandaki arkadaşlarınızla dostluk savaşı yapabiliyorsunuz.

Oyunu android’e kurmak için Google Play’e gidip arama satırına oyun adını yazıp, yükle tuşuna basıyoruz. Yaklaşık 90mb boyutunda olan oyun indikten sonra oyunu açabilirsiniz.

Clash Royal’de adınızı renkli olarak yazma:

Clash Royale’de isminizde ya da klan içi sohbetlerde renkli yazılar kullanmak mümkün.  Oyundaki kullanıcı adınızı renkli hale getirmek için oyun ana ekranında sağ üst köşedeki “Ayarlar” simgesine, ardından “Adı Değiştir” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. İsminizi aşağıdaki gibi renk etiketlerini kullanarak yazabilirsiniz.

Klan içi sohbetlerde renkli yazı kullanmak için yine c etiketini kullanın. Ancak bu sefer ilgili rengi rakam ile değil hex kodu ile belirtilmesi gerekiyor.

blank

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu