Yerli Dizi

CNN International hangi Türk dizilerini ekranına taşıdı?

Türk dizilerine CNN International ilgisi… Dünya devi haber kanalı CNN, Silk Road adlı programda Türkiye’den Paramparça ve Muhteşem Yüzyıl Közem dizilerini ekranlarına açtı. Programda Kösem’in yapımcısı Timur Savcı ve Paramparça dizisinin başrol oyuncusu Nurgül Yeşilçay’la röportaj yapıldı.

Dünyanın en büyük haber kanallarından CNN International, Türkiye’nin en çok izlenen iki dizisi Paramparça ve Muhteşem Yüzyıl Kösem’i ekranlarına taşıdı.

CNN International’ın dünya çapında takip edilen programlarından olan “Silk Road”un bu bölümünde İpekyolu’nun önemli ayağı Türkiye’ye ve Türk dizilerine yer verdi.

Star TV’de yayınlanan “Paramparça” ve “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizilerinin setlerini mesken tutan program ekibi Nurgül Yeşilçay ve Timur Savcı ile röportajlar yapmayı da ihmal etmedi.

“Muhteşem Yüzyıl Kösem” hakkında konuşan dizinin yapımcısı Timur Savcı: “Muhteşem Yüzyıl Kösem”de de muhteşem bir aşkı, muhteşem bir gücü ve muhteşem bir imparatorluğu anlatıyoruz” şeklinde konuştu. Timur Savcı programın mikrofonlarına  aynı zamanda “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, kadının Osmanlı toplumundaki gizli gücünü gösterdiğini söyledi..

İşte, o program:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu