Medya

CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar “istemeyen izlemesin” haberini yalanladı

CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar, CHP'nin Amerika Temsilcisi Yurter Özcan'ın kendisine atfen yaptığı açıklamayı yalanladı.

CHP’nin Amerika Temsilcisi Yurter Özcan, sosyal medya hesabından CNN Türk’ün Müdürü Bora Bayraktar’ın AKP heyeti ile birlikte Washington’da olduğunu yazmış Bayraktar’ın Ekrem İmamoğlu’nun CNN Türk’e konuk olmasıyla ilgili olarak da “istemeyen izlemesin, bu kadar basit” şeklinde bir açıklamasına yer vermişti.

BAYRAKTAR: KİMSEYLE GÖRÜŞMEM OLMADI

Söz konusu iddiayla ilgili Twitter’dan açıklamalarda bulunan CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar ise bu haberi yalanladı. Bayraktar, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İki gündür üzerimden döndürülen tartışmaya açıklık getirmek isterim. Bu iddiayı dile getiren CHP’nin Whashington temsilcisi ile görüşmem temasım olmamıştır. Kendisini hayatımda hiç görmedim. Kulaktan dolma yanlış bilgilerle bu tartışmayı başlatmıştır. Zaten attığı tweetler mişli mışlıdır. CNN Türk’ün yayınları ile ilgili hiçbir yerde hiçbir sözlü açıklamam olmamıştır.

Sadece Financial Times’a yazılı olarak sayın İmamoğlu’nun iddialarına cevap olarak bir açıklama gönderdim. Orada da yayın ilkelerimizin altını çizdim. Bana atfedilen sözler ise bir toplantı çıkışında kaba bir şekilde üzerime gelen bir gence ayaküstü söylediğim birkaç kelimeden yaptığı maksatlı çıkarımlardır.

Bu mesnetsiz iddiayı ‘haber’ diye dolaşıma sokanlar da beni arayıp işin aslını sorma zahmetine katlanmamıştır. Gazetecilik bu mudur?

Bu gruplar kendi alanlarını genişletmek için bu saldırılara ne yazık ki tüm gazetecilik ilkelerini çiğneyerek katılmaktadırlar.

Kamuoyunun bilgisine”

YURTER ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Yurter Özcan, Bora Bayraktar’a atfen şu açıklamayı yapmıştı:

“AKP Heyeti ile Washington’a giden CNN Türk Müdürü Bora Bayraktar, Ekrem İmamoğlu’na karşı yapılan tek taraflı ve eşitsiz yaklaşımı hakkında soru sorulduğunda ‘istemeyen izlemesin, bu kadar basit biz kimseye CNN Türk izlesin diye baskı yapmıyoruz… Benim de patronum var tarafsız yayıncılık yok, herkesin bir duruşu var’ demiş. En azından sahibinin sesi olduğu itiraf etmiş.”

YURTER ÖZCAN KİMDİR?

Cumhuriyet Halk Partisi Amerika Temsilcisi olan Özcan, aynı zamanda Washington’daki Turkish Policy Center (Türk Politika Merkezi) kurucu başkanıdır.

2011 yılından itibaren CHP Dış İlişkiler Bölümü’nde danışman, 2012’den itibaren de CHP Yurtdışı Örgütlenmeler Danışma Kurulu üyeliğini sürdürmüştür. Ocak 2013′te Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP Amerika Temsilcisi olarak atanmıştır.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı