Medya

CNN Türk, internet sitesindeki skandal başlık için özür açıklaması yaptı

CNN Türk, internet sitesinin ana sayfasında yayınladığı haber için özür dileyerek açıklama yaptı.  Haberdeki skandal başlık editörü de işinden etti.Yayınlanan manşet haberde “Y….mı ye” şeklinde küfürlü bir başlık kullanılması dikkatlerden kaçmadı. CNN Türk skandal olayla ilgili yazılı bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

EDİTÖRÜN İŞİNE SON VERİLDİ

CNN Türk, bir haberin manşetine,”Y…mı ye” şeklinde küfürlü bir başlık attı.Tepki çeken başlık, daha sonra “Tutuklandı” olarak değiştirildi.

CNN Türk, ana sayfadan verilen bu küfürlü haberin ardından açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “cnnturk.com ana sayfasında bu akşam yayınlanan manşet haberde gazetecilik etiği ve adabıyla hiçbir ilişkisi olamayacak gayri ahlaki bir başlık yayınlanmıştır” denildi.

Açıklamada “Bu başlığı yayına alan editörün kurumla ilişkisi kesilmiş ve gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Sebep olduğumuz bu durum için okuyucularımızdan özür dileriz” ifadeleri kullanıldı.

CNN TÜRK NEDEN ÖZÜR DİLEDİ?
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde eşi Fatma Aydoğdu ile oğlu Enes Aydoğdu’yu tabancayla vurarak öldüren Nevzat Aydoğdu tutuklanmıştı.

CNN Türk anasayfasında konulan başlıkta, Aydoğdu’ya ait olduğu öne sürülen küfürlü ifade kullanıldı.

İşte o skandal başlık:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu