Televizyon

CNN Türk spikeri Buket Güler’den tartışılan İmamoğlu fotoğrafıyla ilgili açıklama

CNN Türk Ana Haber Bülteni'nde Mansur Yavaş'ın fotoğrafına "fotoşop" yapılarak Ekrem İmamoğlu fotoğrafı olarak kullanılması tepki almıştı. CNN Türk'teki programın spikeri Buket Güler, yapılan hata hakkında açıklama yaptı.

CNN Türk’te Mansur Yavaş’ın fotoğrafına “fotoşop” yapılarak Ekrem İmamoğlu fotoğrafı olarak kullanılması tepki almıştı. CNN Türk’teki programın spikeri Buket Güler, yapılan hata hakkında açıklama yaptı.

BUKET GÜLER ÖZÜR DİLEDİ

Buket Güler, sosyal medya Twitter hesabından fotoğrafı gerçek sanılarak kullanıldığını yazdı. İşte Güler’in o açıklaması:

Bu akşam Ana Haber’de Sayın İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı fotoğrafı kullanmak istedik. Muhabirimizin ajans muhabirinden aldığı fotoğraf başka TV’ler gibi gerçek olduğu düşünülerek yayına verilmiştir. Bu hatadan dolayı özür dileriz.

BUKET GÜLER KİMDİR?

Halen CNN Tüek kanalında haber spikerliği yapan Buket Güler, 1983 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi’nin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı.

Habercilik kariyerine Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu’nun Ankara’daki haber merkezinde başlayan Güler, burada muhabir olarak çalıştı. Tempo dergisinde özel haber ve röportajlar yaptı.

2009 yılında transfer olduğu TRT Türk kanalıyla birlikte televizyon haberciliğine geçiş yaptı. Burada görev yaptığı 7 yıl boyunca Dünyamız Detay ve TRT Dünya Gündemi gibi programları sundu.

2016 yılındaki durağı ise Habertürk TV oldu. Burada Gün Ortası ve Güne Bakış isimli haber bültenleriyle izleyicilerin karşısına çıktı. 2018 yılının mayıs ayı başlarında kanalla yollarını ayırdı.

Buket Güler, 14 Mayıs 2018’de kadrosuna dahil olduğu CNN Türk’te halen Ana Haber’i sunuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu