Medya

CNN Türk’le yolları ayrılan Beste Uyanık’ın açıklamasına Fatih Portakal’dan ilginç tepki

Termik santrallerin filte kullanımıyla ilgili olaylı yayın sonrası Beste Uyanık, “CNN Türk’ten kovuldu” şeklinde medyada çıkan haberlere yönelik açıklama yaptı.Sosyal medya hesabından sessizliğini bozan Uyanık’a Fox Haber Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’dan ilginç bir tepki geldi.

FATİH PORTAKAL’DAN BESTE UYANIK’A YAVSİYE

Beste Uyanık, kendisiyle ilgili çıkan “kovuldu” haberiyle ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kovulma haberleri asılsızdır, dün bizzat gelip istifa ettim. Cnntürk ekranında artık kendi isteğimle yokum. 8 yıldır evim dediğim kanalımda zevkle çalıştım ancak son olaylar sonrası yüklerim ağır geldi.. Geride kalan arkadaşlara başarılar

Ancak biliniz ki, bir televizyon kanalında kimse kafasına göre haber yapmaz, yapamaz.. Önce editörlerin, sonra haber müdürlerinin ve genel müdürün gözetiminde hazırlanır her şey…

O gün neden istifanı vermedin diyenlere yanıtım var.Ben bu süreçte evim dediğim kanalıma, #cnntürk e sadık kalmayı tercih ettim ve bekledim.. Sağlık olsun.. sevgiler”

Termik santral haberinin ardından bir süredir izne çıkartılan Beste Uyanık’ın CNN Türk tarafından işine dün son verildiği iddia edilmişti.

Beste Uyanık daha sonra Instagram hesabından detaylı bir açıklama yaparak CNN Türk yöneticilerine tepki gösterdi:

Beste Uyanık , “Televizyonlarda hiç bir şey habersiz olmaz.. Bilinir ve hazırlanır.. Günah keçisi bugün ben olurum, yarın bir başkası… Hayatta her şey bir ders..Buyrun ekranınızı #cnntürk.. Seve seve kullanın…” ifadelerini kullanmıştı.

Uyanık’ın bu sözlerinin ardından Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’dan çarpıcı bir tavsiye geldi. Portakal, Twitter hesabından Uyanık’ın açıklamalarını paylaşarak, “Birilerinin seni kullandığını gördüğünde arkana bakmadan çekip gideceksin. Sonradan konuştuğunda sözler anlamsızlaşıyor.” ifadesini kullandı.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı