Medya

CNN’den çifte standart… Filistin’i destekleyen muhabirini kovdu

CNN, çok tartışılacak bir olaya imza attı…  CNN’in Birleşik Milletler’de Filistin’i savunan bir konuşma yapan yorumcusu Lamont Hill’in işine son vermesi akla çifte standart uygulamasını getirdi.

CNN muhabiri Jim Acosta ile Başkan Donald Trump arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan gerilim, uzun süre konuşulmuştu. CNN, sorduğu sorular nedeniyle Trump’ın hedefi haline gelerek Beyaz Saray’a girişi yasaklanan muhabirinin arkasında durmuş, basın özgürlüğünü savunmuş ve kararın skandal olduğunu nitelendirmişti. Ancak CNN, bu kez eleştirilecek bir hamleye imza attı.

LAMONT HILL’İN İŞİNE SON VERİLDİ

Fakat CNN, bu kez kendisiyle çelişen bir olaya imza attı ve Birleşik Milletler’de Filistin’i savunan bir konuşma yapan yorumcusu Lamont Hill’in işine son verdi. Yaptığı konuşmada Filistin halkının gündelik hayatta maruz kaldığı zorluklara dikkat çeken Lamont Hill’in kovulmasının ardından, CNN Basın Sözcüsü Barbara Levin, net bir açıklama yapmaktan kaçınarak, “Marc Lamont Hill artık CNN’de çalışmıyor.” dedi.

İSRAİL DESTEKÇİLERİNİN TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİ

İsrail destekçisi gruplar, Lamont Hill’in öğretim görevlisi olarak çalıştığı Temple Üniversitesi’ne ve CNN’e seslenerek Hill’in işine son verilmesi çağrısı yaptı. Temple Üniversitesince yapılan açıklamada, “Lamont Hill’in BM’de yaptığı konuşmadaki sözleri sadece kendisini bağlamaktadır. Bir vatandaş olarak söylemiş olduğu sözler Anayasa tarafından korunmaktadır.” ifadeleri yer aldı.

KOVULAN HILL’DEN ‘FİLİSTİN’E ÖZGÜRLÜK’ ÇAĞRISI

Baskılar sonrasında CNN’in, Lamont Hill’in işine son vermesi tepkilere yol açtı.

Lamont Hill, kendisine yönelik tepkiler sonrasında sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Filistin’in özgürlüğünü destekliyorum. Filistin’in kendisine dair kararları kendisinin vermesini destekliyorum. İsrail’in politikalarına ve yaptıklarına şiddetle karşıyım. Yahudi karşılığını, Yahudilerin öldürülmesini ya da konuşmamdan dolayı bana atfedilen benzeri sözleri desteklemiyorum. Bütün hayatımı bunlarla savaşarak geçirdim.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu