ManşetMedya

CNNTürk o haber için HDP’den özür diledi…

CNN Türk, “HDP binalarına saldırılar” haberinin alt bandına “terörle mücadelede önemli rol oynuyor” diye yazınca HDP’nin hedefi oldu. CnnTürk’ün yaşanan olayın sonrasında HDP’den özür dilemesi dikkatlerden kaçmadı.

“VAHİM HATADAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ”

CNN Türk’ten bir yapılan açıklamda teknik ve operatör hatasından kaynaklı yanlışlık yapıldığı öne sürülerek “Yanlışlıkla bir önceki haberin alt başlığı ile, “HDP Binalarına Saldırı” haberinin üst başlığı birlikte kullanılmış ve hata fark edildiği an yayından alınmıştır. Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz” denildi.

 CNNTürk’ten konuyla ilgili açıklama şu şekilde:

“Pazar sabahı 08.00 haber bülteninde, “HDP Binalarına Saldırı” haberi yayınlandığı sırada asla kabul edilemeyecek bir hata ekrana yansımıştır. 

Hem teknik hem de operatör hatasından kaynaklı yanlışlıkla bir önceki haberin alt başlığı ile, “HDP Binalarına Saldırı” haberinin üst başlığı birlikte kullanılmış ve hata fark edildiği an yayından alınmıştır. Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz.

Bilinmelidir ki CNN Türk, Doğan Yayın İlkeleri doğrultunda insan hakları ve demokrasiye bağlılıkla yayıncılık yapar. Aynı zamanda ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde ‘terörle mücadele’ konusunda son derece hassastır.

Gerçekten kabul edilemeyecek bu hatadan dolayı, sorumlu kişiler hakkında da gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Başa dön tuşu