Televizyon

CNNTürk’te Emin Çapa ve ekibinin işine son verildi

CNNTürk’te bir dönem ekonomi müdürlüğü de yapan Emin Çapa’nın CNNTürk’teki görevine son verildiği haber veriliyor. 1999 yılından itibaren CNN Türk kanalında önemli görevler üstlenen Emin Çapa ve ekibiyle tasarruf tedbirleri gerekçesiyle yolların ayrıldığı konuşuluyor.

GEREKÇE TASARRRUF TEDBİRLERİ
Emin Çapa, geçtiğimiz sezon Kanal D’de görevine son verilen İrfan Değirmenci’nin yerine kısa bir süre Kanal D Sabah Haberleri’ni sunmuş, daha sonra sabah haberlerini bırakmıştı. CNN Türk’te program yapmaya başlayan Çapa, “Dünyanın 1001 Hali” isimli programı sunmaya başlamıştı.

Emin Çapa ile program ekibinde görev yapan 3 çalışanla tasarruf tedbirleri gerekçesiyle yolların ayrıldığı belirtiliyor. Emin Çapa’nın henüz konuyla ilgili açıklama yapmaması da dikkatlerden kaçmadı.

EMİN ÇAPA KİMDİR?
1967, İzmit doğumlu olan Emin Çapa, İstanbul Üniversitesi’nin gazetecilik bölümü mezunu. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet’te stajyer olarak çalışmaya başladı.Tempo dergisinde ilk kez kadrolu ekonomi muhabiri oldu. Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucuları arasında yer aldı. İşçi-işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK’te çalıştı. Sabah Gazetesi’nde 5 sene ekonomi muhabirliği ve Endüstriyel Ilişkiler üzerine haftalık köşe yazıları yazdı. Ardından TÜSİAD’da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu