Medya

CNNTürk’ten ‘4 kameraman işten çıkarıldı’ iddiasıyla ilgili açıklama

Tarafsız Bölge programında çalışan 4 kameramanın işine son verildiği iddiası özellikle sosyal medyada gündem olmuştu. CNN Türk’ten konuyla ilgili yazılı açıklama geldi.

“KAMERAMANLAR GÖREVLERİNİN BAŞINDA”

CNN TÜRK televizyonundan yapılan açıklamada, ’’Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programınının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır. Saygılarımız ile kamuoyuna sunulur’’ ifadelerine yer verildi.

Açıklamada CNN TÜRK’e teknik hizmet veren şirketin konu ile ilgili İlettiği yazılı belge de yer aldı. Özkan Prodüksiyon tarafından yapılan yazılı açıklamada, ’’Medya Grubunuz bünyesinde ver alan yayın kuruluşlarına tarafımızdan teknik prodüksiyon hizmetleri verilmektedir. Bildiğiniz üzere, Medya Grubunuza ait CNN TÜRK Televizyonunda 20.05.2019 tarihinde yayınlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun konuk olarak katıldığı “Tarafsız Bölge” isimli programın çekimleri de tarafımızdan gerçekleştirilmiştir. Bu program ile ilgili olarak sosyal medyada bir süredir “yayın nedeniyle personel çıkartıldığı” gibi asılsız iddialara yer almaktadır. Özkan Prodüksiyon Ticaret Limited Şirketi olarak söz konusu yayın nedeniyle bünyemizde çalışan herhangi personelin iş akdine son verilmediğini tarafınıza bildirmek isteriz’’ denildi.

ÖNCE İŞTEN ÇIKARILDILAR SONRA ALINDILAR İDDİASI

Medya kulislerinde adı geçen kameramanların yayından sonraki gün saat 14:00 sularında insan kaynaklarına çağrıldıkları ve iş akitlerinin sona erdirildiği daha sonra ise aynı gün saat 23:00’te işe yeniden iade edildikleri konuşuluyor.

EKREM İMAMOĞLU İDDİAYI GÜNDEME TAŞIMIŞTI

Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te katıldığı programda görev alan 4 kameramanın işten çıkarıldığı bilgisini paylaşmış ve  işten çıkarıldıklarını iddia ettiği kameramanların isimleri açıklamıştı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun belgeleri gösterdiği sırada yakın çekim yapan kameramanlar Tanju Esen, Metin Bıyık, Melih Özlem ve Mert Tetik’in işten çıkarıldıkları ileri sürülmüştü.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı